Єлизавета II, як і личить монаршій персоні, на публіці поводиться стримано і не дозволяє собі будь-яких зайвих проявів емоцій. "Однак є певні ситуації, які можуть вивести її Величність з себе", - розповідає королівський експерт автор книг про членів британської королівської сім'ї Адам Хеллікер.
Так, за його словами, її Величність дратує, коли люди починають буквально розбігатися в сторони при її появі.
Але хто-небудь замислювався, що відчуває Королева, коли вона входить в приміщення, і всі присутні різко напружуються і розступаються? Виявляється, давня мрія Королеви Єлизавети - потрапити на захід інкогніто і розмовляти з кожним, хто трапиться їй на шляху, при цьому не привертаючи загальної уваги і не спостерігаючи, як все нервують в її присутності, боячись вимовити зайве слово.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали улюблені серіали Єлизавети II
Ще одна річ, яка дратує її Величність - неминуче і незручне мовчання, яке наступає, як тільки вона з'являється. Принц Гаррі навіть пожартував про це в документальному фільмі про Єлизавету II. Школярам, які прибули в Букінгемський палац на екскурсію, герцог Сассекський задав питання, чи встигли вони вже зіткнутися з Королевою в коридорах палацу. Отримавши негативну відповідь, Гаррі сказав: "Якщо це станеться, головне - не бійтеся! Хоча ви все одно злякаєтеся і запанікуєте. Всі ми боїмося цих моментів".
Її Величність сама є доволі сором'язливою людиною. Щоб уникнути незручних ситуацій, Єлизавета II часто виступає ініціатором більш неформального спілкування. Так, під час однієї із зустрічей з Бараком і Мішель Обама, її Високість запропонувала Мішель "забути інструкції і поводитися так, як хочеться", що говорить про бажання Королеви побути іноді простою людиною.
"За величним і таємничим фасадом - яскрава, експресивна жінка, - каже біограф королівської сім'ї Саллі Беделл Сміт. - В неофіційній обстановці вона, як італійка: махає руками, очі блищать, іноді сміється на весь палац. Її Величність навідріз відмовляється пристібатися в автомобілі і надягати шолом, коли їздить на коні".
Сумочка допомагає королеві не тільки носити всі найважливіші речі з собою, але і передавати зашифровані повідомлення своїм фрейлінам. В арсеналі королівських помічників є кілька основних сигналів, за якими можна визначити ставлення Королеви до співрозмовника. Наприклад, якщо монарша особа кладе свою сумку на стіл під час обіду, це є чітким знаком для персоналу, що вона планує піти протягом наступних п'яти хвилин. Якщо її сумка стоїть на підлозі, значить, розмова вже встигла їй набриднути - це стає сигналом для її фрейліни, що хтось повинен прийти і врятувати Королеву. Також варто насторожитися, якщо Королева перекладає сумку з однієї руки в іншу. Це ще одна ознака того, що ви затримуєте її занадто довго.
Коментарі