5 грудня віряни вшановують преподобного Саву. Він народився 439 року в Кападокії і з восьми років жив у монастирі.
Відзначався своєю послухливістю, смиренністю, безмовністю і цнотливістю. Був призначений преподобним Сергієм духівником братії і пізніше став ігуменом декількох монастирів, зокрема Сторожевського і Звенигородського. Він також склав перше правило чернечого "Богослужбового статуту" (Єрусалимський Типикон). Помер 532 року і був прославлений як чудотворець.
Також цього дня згадують преподобного Каріона. Він був ченцем, який жив у IV столітті в Єгипті. Був одружений і мав сина Захарія, і доньку. Але заради служіння Богові він пішов до монастиря, куди незабаром забрав і Захарія. Вони обидва жили святим життям у скиті, але завжди чули нарікання від братів за свою спорідненість. Батько і син стійко виносили ці докори і не зрікалися один одного за жодних обставин.
Прикмети
Дим стелиться і безвітряно - чекайте на негоду.
Почути цвірінькання снігурів - до хуртовини.
Білки ходять землею - до відлиги.
Собака багато спить і катається по землі - до заметілі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рік Дерев'яної Змії: як варто оформити новорічний стіл, щоб у домі панував достаток
Що не можна робити
Цього дня краще не братися за нову роботу, тому що вона не принесе нічого, крім проблем.
Якщо ви вирушаєте у далеку дорогу, не можна лихословити, інакше можна не дістатися до пункту призначення.
Що можна робити
Савин день ідеальний для сватання, тому що молода сім'я буде жити щасливо. Краще увесь день провести у хорошому настрої, не дозволяйте нічому вивести вас з себе.
Різдво - це час, коли кожна країна розкриває свою унікальну культуру через звичаї та традиції. Вони не лише створюють святкову атмосферу, а й об'єднують покоління, нагадуючи про важливість родинних цінностей.
Але мабуть не кожний знає, хто першим вирішив занести ялинку в дім, щоб відсвяткувати Різдво. Або звідки вперше з'явилися адвент-календарі.
Коментарі