
Найдорожчий фізичний прилад і найбільший прискорювач елементарних частинок в історії, розташований на кордоні Швейцарії та Франції, був вперше запущений у вересні 2008 року, однак через кілька днів після запуску був зупинений через аварію. Очікується, що ВАК знову буде запущений в середині листопада.
Хойер на прес-конференції в РІА Новини в п"ятницю назвав причину, з яких він впевнений, що поломка цього разу не трапиться - через нижчу потужність пучків протонів.
За його словами, по-перше, прискорювач спочатку буде запущений лише на половину потужності - пучки протонів будуть досягати енергії 3,5 тераелектронвольт (ТеВ) замість штатних семи.
Як зазначив гендиректор ЦЕРН, аварія на прискорювачі була пов"язана з тим, що один з надпровідних магнітів у 27-кілометровому підземному кільці коллайдера вийшов з надпровідного стану і нагрівся до температури 100 градусів вище абсолютного нуля.
Приблизно в цей же час було зафіксовано значний викид рідкого гелію в тунель, і коллайдер був зупинений. Як з"ясувалося, у результаті аварії було пошкоджено багато магнітів. Всього з сектора 3-4 БАК були вилучені 53 магніти, 16 з них після огляду та очищення повернули на місце, інші 37 були замінені на запасні. Ремонт БАК обійшовся в 40 мільйонів швейцарських франків.
Тепер, за словами Хойера, при складанні прискорювача застосовуються нові, додаткові заходи безпеки, хоча коллайдер - складний інструмент, всі системи якого неможливо випробувати на поверхні.
"Ми отримали важливий урок і вивчили його. Ми багато чого дізналися, ми поставили туди складну електроніку, яка дозволить зібрати всі зчленування ідеально ... Я дуже впевнений у цих нових заходах", - сказав глава ЦЕРН.
За матеріалом: РИА Новости
Коментарі
Конгрес США з нетерпінням чекає на звіт аудиторів. Іноземні партнери стежитимуть, наскільки оперативно уряд та підпорядковані йому міністерства та відомства, які є розпорядниками коштів, реагуватимуть на усунення проблем, виявлених Рахунковою палатою...
Аудит зачепить пряму бюджетну підтримку уряду США, перевірять кошти, які надійшли до нас безповоротно та витрачені на оплату житлових субсидій, зарплати освітян, реалізацію програми "Є-підтримка".
До речі, США відкрили гарячу лінію для повідомлень про корупцію в Україні:
- у Міноборони США: +1-800-424-9098,
- у Державному департаменті: +1 800-409-9926
Рахункова палата України проведе два аудити у рамках співпраці зі США..