Мавзолей комуністичному вождю є не тільки в РФ, але і в балканській Болгарії.
Місцевий комуністичний вождь Георгій Дімітров (1882-1949) пролежав 41 рік у власному мавзолеї в центрі столиці Софії, пише блогер lana-sator.
Болгарське місце поховання чимось віддалено нагадувало мавзолей вождя радянського народу Володимира Леніна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший замах на тіло Леніна здійснив російський колгоспник
Георгій Дімітров помер 2 липня 1949 року. Міністерська рада вирішила помістити його тіло в мавзолей. За ніч архітектори створили проект мавзолею. Його збудували за 138 годин. При будівництві використовували швидкотвердіючий цемент з СРСР.
Мавзолей мав під собою великий підземний комплекс. Там розміщувались кімнати для бальзамування та підйомник. Працювали 7 лікарів.
Бальзамування проводили кожні 18 місяців. Саркофаг опускали під землю. Тіло клали у ванну з 300 л бальзамуючого розчину. Також клали скляні кульки, щоб забезпечити нерухомість тіла на час процедури. Так залишали на 40 днів. Далі сушили, а в черевну і грудну порожнини закладали подушечки з хімікатами. Далі тіло одягали в комбінезон з латексу, щоб запобігти випаровуванню, а потім одягали все інше: черевики, новий костюм. Одяг робив за мірками спеціальний кравець.
Після процедури бальзамування тіло підіймали в зал. Щоранку у вівторок і після полудня в п'ятницю перевіряли вологість рук і обличчя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декомунізація: мумію Котовського поховають на місцевому кладовищі
12 липня 1990-го прем'єр Андрій Луканов оголосив, що мавзолей знищать. За одними відомостями, мумію винесли о 6 годині 19 липня через задній вхід після письмової згоди прийомного сина вождя Бойко Димитрова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уго Чавеса увіковічать як Леніна і Мао Цзедуна
Мумію винесли 23 липня 1990-го через тунель, що з'єднує мавзолей з Партійним будинком. Потім її кремували. Добре бальзамоване тіло горіло 6 годин. 23 липня 1990 року урну з прахом поховали на Центральному софійському кладовищі в могилі матері Георгія Димитрова.
Мавзолей підірвали 1999-го. Знищили наземну частину.
12 травня Верховна Рада України проголосувала за 375 перейменувань у 18 областях. У Донецькій обл. Володарський район став Нікольським, а Красноармійський – Покровським; місто Димитров, назване в честь болгарського вождя комуністів, отримало назву Мирноград, а Красноармійськ – Покровськ.
Коментарі