![Новий японський сорт півоній Іто має квітки діаметром понад 20 сантиметрів. Кущі — округлої форми з густим листям. Виростають до 70 сантиметрів](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/838/838824_1_w_300.jpg?v=0)
— Півонії саджу в квітнику для втіхи. Цвітуть із початку червня два тижні, але мої можуть і два місяці. Це новий японський сорт Іто, на кущі якого бувають до 50 квіток. Кожна діаметром понад 20 сантиметрів. Розпускаються вони неодночасно, — розповідає Любов Кирлась, 41 рік, із міста Бердичів Житомирської області.
Кущі мають округлу форму й густе листя заввишки — 60–70 см. Завдяки міцним стеблам, кущі можна не підв'язувати до опори.
— Щоб рослини були гарні, на зиму надземну частину півоній Іто обрізую під самий корінь. Зверху посипаю торфом для захисту від морозів. Маю вдома з 15 сортів півоній. Намагаюся потроху замінювати на нові. Є Ненсі й Балерина, з пухкими та світло-рожевими квітами. Для контрасту висадила яскраво-червоні півонії Генрі Бокстос.
Навесні перед посадкою для кращого приживання обробляє саджанці стимулятором росту — цирконом або корневіном. Вибирає місце для посадки посеред городу чи квітника. Поблизу не має бути дерев або будинків.
Викопує яму завглибшки та шириною 50 см. Змішує звичайну землю з компостом або перегноєм. Під кожен кущ вносить 200 г гашеного вапна і 300–400 г попелу. Засипає половину землі, ставить півонію та досипає ґрунт доверху.
— Що п'ять років омолоджую кущі. Для цього розділяю їх на кілька частин. Не раніше, щоб рослина зміцніла й не пропала від розділення.
Поливати півонію потрібно нечасто, але рясно — по два-три відра під кожен дорослий кущ. Так ґрунт промокне до коренів.
— Підживлювати слід не раніше, ніж на третій рік. Тоді рослини починають активно цвісти. За сезон треба зробити це тричі.
Уперше — напровесні, коли починають рости пагони, слід підживити азотно-калієвим добривом. Навколо куща розсипати 10–15 г азоту і 10–15 г калію без попадання на кущ. Або полити рідким добривом. Розчинити в 10 л води 15 г аміачної селітри. Друге підживлення потрібне в період бутонізації півоній. Змішує 10 г азоту, 12 г калію, 15 г фосфору або 10 г суперфосфату і 5 г калійної солі. Посипає під кущ і поливає водою. Третю підгодівлю роблять за два тижні після цвітіння. Вона стимулює утворення великих бруньок для пишного цвітіння наступного року. Бере 12 г калію, 20 г фосфору й посипає землю біля рослини.
— Не гіршим виходить підживлення з хлібної настоянки. Поливає ним кущ один раз навесні й раз — улітку. Подрібнюю залишки чорного хліба й замочую у відрі. Аби сухарі не спливли, притискаю їх кришкою. У цю суміш можна додати порізану кропиву. Залишити на тиждень, щоб почало бродити.
Коментарі