— Чоловік подарував на 8 березня мінітроянди в горщику. Було три квітки й два бутони, — розповідає 54-річна Галина Моісеєнко із Запоріжжя. — Листя зів'яло, бо з магазину винесли на холод, а потім знову в тепле приміщення. А бутони до кінця не розпустилися. Аби врятувати квітку, пересадила її.
Обрала керамічний горщик, діаметром на 3 см більший за попередній.
— Стебла були зовсім голі. За місяць почали наростати нові листки. За рік мала густий кущик. Мої мінітроянди цвітуть щороку. Тримаю їх на західному вікні. За весь час хворіли раз — на павутинного кліща. Був саме період цвітіння. Хоча павутинка обплела майже всі листки, бутони розпустилися. Вивела кліща інсектицидом.
Мінітроянди бояться прямих сонячних променів. Їм потрібне розсіяне світло.
— Тримати їх найкраще на західному або східному вікні, — продовжує Галина Моісеєнко. — Якщо темнувато, можна досвічувати. На південному вікні треба притіняти.
Троянда боїться застою води, тому на дні горщика має бути дренажний шар із пінопласту або керамзиту.
— Частого поливу мінітроянди не люблять. Тому роблю це, як земля трохи підсохне. Беру відстояну воду кімнатної температури.
Рясно поливає лише під час активного росту й цвітіння. Ґрунт у цей час завжди має бути вологий.
— До вподоби цим квітам теплий душ. Влаштовую його раз на два тижні. Люблять і часті обприскування, особливо якщо в приміщенні сухе повітря.
Обприскує мінітроянди один–два рази на день теплою водою.
— Квіти бояться перегрівання. Їх не можна тримати біля радіатора, котла чи каміна. Улітку троянді потрібна температура в межах 20–25 градусів, узимку — 10–15. Вологість повітря має бути висока.
Якщо взимку вазон стоїть на балконі без опалення, горщик слід укутати.
— Кімнату з трояндами треба регулярно провітрювати, — каже Моісеєнко. — Але щоб горщик при цьому не потрапив на протяг.
Раз на два роки навесні мінітроянди пересаджує методом перевалювання. Горщик бере на 3–4 см більший за попередній.
— Обрізую двічі. Перший раз — після відцвітання, другий — наприкінці зими або ранньою весною.
Після цвітіння лишає щонайменше три бруньки на кожній гілці. Зайві відростки видаляє, щоб рослина не розпорошувала сили.
— Під час активного росту і після обрізування двічі на місяць підживлюю добривом із високим вмістом азоту, — додає. — Від зав'язування бутонів і до завершення цвітіння раз на тиждень вношу у ґрунт фосфор і калій.
Коментарі