
Справжньою окрасою саду є півонії. Щоб ці квіти радували вас рік за роком, важливо правильно доглядати за ними й після того, як пелюстки опадуть.
Саме в цей період рослина накопичує сили для наступного сезону, тому не можна залишати її без уваги.
Як обрізати, підживлювати півонії після цвітіння, розповів Gazeta.ua селекціонер Микола Завальний.
"Як півонія вже відцвіла і пелюстки опали, суцвіття слід обрізати до першого здорового листочка. Саме ж листя та стебла ні в якому разі обрізати не можна. Це можна робити лише восени і обрізати під корінь. Натомість деревовидні півонії обрізають навесні", - пояснює садівник.
Друге правило догляду - полив. Не припиняйте поливати півонії. У рослини в цей час починають закладатися бруньки для цвітіння на наступний рік.
Третє правило - підживлення. Підживіть півонії настоєм кропиви. Повне відро кропиви залийте водою. Залиште на тиждень. Потім візьміть літр цього настою і розведіть у 10 л чистої води і полийте навколо куща півонії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому смородина перестає плодоносити: основні причини
"Дуже гарне підживлення для півонії сажею, яку вимітають з комина після завершення опалювального сезону. У ній зібрана вся таблиця Менделєєва. Треба всього лиш жменьку сажі, це десь 50 г, на 10-літрове відро води. Так, щоб вода була чорна. Підживлювати рослину треба у вечірній час під корінь. Удобрять растение нужно в вечернее время под корень.
Натомість деревовидні півонії обрізають навесні.
Гладіолуси садять не лише на клумбах, а й в кашпо. Це чудовий варіант для тих, хто хоче їх бачити у себе на балконі чи терасі.
Щоб ці яскраві квіти тішили своїм розкішним цвітінням, важливо знати, як правильно їх висаджувати в горщики. Gazeta.ua розповість покрокові дії.
Коментарі