вівторок, 02 жовтня 2007 16:41
Світлана Пиркало
Світлана Пиркало
Світлана Пиркало

Мої руки крали

 

Привіт, кумо! Твої руки що-небудь крали?

Ось і минули вибори. Я так і не зрозуміла, чиї руки скільки вкрали, і чи це ще за великим рахунком когось цікавить. А от мої руки колись крали.

До школи мене віддали в шість років. Пішла в "нульовий" клас. Той навчальний рік запам"ятався трьома подіями: склеїв ласти Брежнєв, через якого три дні не крутили "Вечірню казку"; я намагалася затушити шкільним ранцем лісову пожежу; а ще я вкрала в Оксани фломастери.

Радянські фломастери були просто знущанням. Заховані в оманливих барвистих пластикових трубках, їхні серця після відкривання видихувалися за день. Я швидко навчилася фокуса — заливала всередину батьків одеколон. Животіння фломастера продовжувалося ще на кілька хвилин, але це було несерйозно. Імпортні фломастери коштували 12 рублів. Такі гроші могли бути лише в баби чи діда після пенсії, бо ж, як відомо, їхня пенсія існує виключно на подарунки онукам. Проте баба з дідом були за фарбу й олівці і проти дурних і дорогих — але ж яких яскравих, Господи! — фломастерів.

Мама наказала принести від Оксани розписку

Тому я вкрала набір фломастерів в однокласниці Оксани. Розуміючи, що доведеться відповідати на незручні питання, придбану нечесним шляхом пачку я заховала до дровітні. Але мама звернула увагу, що надто вже часто я бігаю за хату з  листками паперу.

Після розмови про те, що красти погано, і чому саме, мама наказала мені самій віднести Оксані фломастери. І пояснити, що я їх украла. Я мала принести від Оксани розписку.

У мами й досі десь лежить розписка: "Света фламастіри віддала".

Зараз ви читаєте новину «Мої руки крали». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

12

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

27.02.2008 16:14:08я0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
як завжди неперевершено!!!!!!!! СУПЕР!
04.10.2007 15:23:43пиркало0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
мама сказала, що в записці написано "света хламастери одала"
03.10.2007 10:52:07Виктор0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Good.
03.10.2007 10:41:56Стьобка0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Довірливому. Я завжди вмів брехати, коли це було мені дуже потрібно =)
03.10.2007 10:36:09Сірьожка0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
О, ще одна історія про руки, які крали. Про бабушку Настю, ми так називали маму матері моєї матері. Це було під час голодомору. Вона працювала у столовій якогось підприємства, і водночас підробляла нянею в якогось партійного боса. Поступово функції няні доповнилися доглядом за порядком у домі і готуванням їжі, тоді вона отримала ключі від комори, де той комуняка тримав свій хавчик. Побачивши, що у нього там є, і чим годували працівників у столовій, де вона працювала, бабушка Настя пішла на злочин проті партії і радянської влади:)). Вона почала виносити олію з комори того чувака і доливати її в страви, які готували людям у столовій. Але у тій столвці вона працювала через день ще з одною дівчиною, про яку люди, які там годувалися, почали говорити, що та друга жінка краде. Довелося припинити живлення населення за рахунок партійної олії. "Бо та ж друга дівчина ні в чому не винна", - казала про це бабушка Настя.
03.10.2007 10:22:34ЛІлу0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Гарний нарис. Дякую
02.10.2007 23:43:17Vesna0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Хм... Прикольні дитячі історії. А от скажіть чому у одних дітей є потяг щось вкрасти (звісно все це дурня, мєлочовка) а в іншої дитині таке навіть до голови не приходило ніколи. Приклад батьків (я не кажу явний, але дитина з молоком матері всотує і певні моральні принципи), виховання, гени врешті решт? Які варіанти? Може звідси і "ростуть ніжки" в поясненні існування "ручок котрі не крали"... Нам на жаль до політиків котрі будуть взірцем моральності ще далеко...
02.10.2007 21:29:36Станіслав0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
І я вкрав булочку за 6 коп! Просто така "дурна сміливість". Дякую Вам за чудовий нарис.
02.10.2007 21:07:31Володимир0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Сподобалось