17760 студентів закінчили цього року вузи Полтавщини всіх рівнів акредитації. Велика частина випускників досі не визначилася, ким працювати і в якій галузі. Роботодавці зазвичай беруть лише з досвідом роботи.
— Відсутність стажу — це не замкнутий круг, — розповідає Анатолій Безпалюк, 24 роки, директор обласного молодіжного центру праці. — Якщо людина обрала професію, то п"ять років навчання повинна провести з користю. Треба сумлінно проходити практику, а не просто штампи ставити. На старших курсах можна підробляти і здобувати досвід.
У центрі двоє хлопців роздивляються список вакансій. 19-річний Сергій Кобіль заповнює анкету:
— Хочу, щоб робота мала зв"язок зі спортом. Зараз навчаюся у двох вузах — академії внутрішніх справ і педуніверситеті. Маю вільний графік. Тому хотілося б працювати, заробляти стаж. Готовий навіть робити за невелику плату.
Зі стосу заповнених анкет Анатолій Безпалюк бере одну. Показує на незаповнений пункт. У ньому треба вказати бажану вакансію.
Майже всіх бюджетників розподіляємо. Але не всі доїжджають до місця роботи
— Приходять і не знають, чого хочуть. А вакансії є, — каже директор. — У пошуках працівників до нас звертаються й солідні фірми. Та проблема у тому, що студенти не вміють писати резюме. Допомагаємо його скласти.
Оксана Двойнікова, 21 рік, проходить практику в молодіжному центрі праці:
— Думаю, що можу залишитися тут працювати. За спеціальністю я інженер-технолог. Ще маю півтора року, щоб визначитися.
Із початку 2010-го до молодіжного центру праці звернулися близько 500 людей. 170 із них знайшли роботу.
Полтавський педуніверситет цього року закінчили 1133 студенти, які навчалися за кошт держави. 99% випускників-бюджетників забезпечують роботою.
— Майже всіх бюджетників розподіляємо. Але не всі доїжджають до місця роботи за направленнями, — говорить Борис Год, проректор вузу.
На ринку праці найбільше вакансій для робітників.
Коментарі