6 травня відбудеться незалежне зовнішнє тестування з історії України. Його пройде понад 6 тис. учнів з усієї Полтавщини. До оцінювання вчителі радять готуватися завчасно.
— Слід, щоби кожен учень ще в 10-му класі визначився, з яких предметів буде складати тести. Хто вибрав історію, має почати підготовку з початку навчального року в 11 класі, — каже вчителька історії загальноосвітньої школи N 4 в Полтаві Ольга Олешко. — Найкраще скласти календар повторення навчального матеріалу.
У цій школі історію складатимуть 10 випускників. На повторення матеріалу підручників із 7 по 11 клас відвели по місяцю.
— У підручниках можна знайти практично все, що буде в питаннях тестів, — каже вчителька. — Причому краще брати і нові, і старі підручники. Перечитувати їх уважно — звертати увагу на документи, запитання, завдання. Під рукою завжди має бути атлас із картами.
Для тренування доцільно розв"язувати тести минулого року та завдання з різних посібників.
— Ми з учнями з грудня після уроків розбираємо різні теми, розв"язуємо завдання. На квітневих канікулах будемо тренуватися щодня, — розповідає Олешко. — Можна відвідувати курси підготовки до тестування в інституті післядипломної освіти. Там допомагають вивчити матеріал шкільного курсу і готують дітей психологічно. Бо фахівці цього вузу добре знають саму методику тестування. А в решті університетах більше зорієнтовані на знання вузівського матеріалу.
Нині курси підготовки до тестування у вузах уже не проводять. Вони тривали до кінця лютого. Репетитори з історії теж не готують. З української мови година занять із репетитором у середньому коштує 20 грн.
— Історію переважно вчать самотужки. Її неможливо переказати, учитель чи репетитор може лише щось підказати чи зорієнтувати, — переконує Олешко.
14 березня в Полтаві відбулося пробне тестування з історії України. Його учні проходили за бажанням. Усі тестові завдання, над якими того дня працювали школярі, невдовзі з"являться в Інтернеті. На справжньому оцінюванні жодне з них не повториться.
Коментарі