Президент Володимир Зеленський підписав закон про оголошення 8 травня Днем пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.
Це вказано у картці законодавчого акту на сайті Верховної Ради.
Вихідний день відтепер буде 8 травня.
Закон набирає чинності з наступного дня за днем його опублікування в офіційній парламентській газеті "Голос України".
День перемоги над нацизмом 8 травня відзначають у більшості європейських держав. З 2005 року 8 травня проголошено Генасамблеєю ООН Днем пам'яті та примирення. Він присвячений жертвам Другої світової війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 травня оголосили вихідним
8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил Третього рейху. Його підписав начальник Оперативного штабу генерал-полковник Альфредом Йодль за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт підписали 7 травня у французькому Реймсі і ратифікували наступного дня у Берліні.
У СРСР Днем перемоги оголосили 9 травня. З боку Червоної армії капітуляцію Німеччини підписали без згоди ставки Йосипа Сталіна. Тому він започаткував святкування Дня перемоги на день пізніше
За словами президента Володимира Зеленського, українська держава повертає собі "чесну історію без ідеологічних домішок". Про це він сказав у зверненні з нагоди Дня пам'яті та примирення 8 травня. Зеленський нагадав, що саме 8 травня більшість народів світу вшановує перемогу над нацизмом.
Коментарі