середа, 04 грудня 2024 14:50

Україна не відмовиться від безпекових угод, бо вони не є альтернативою НАТО

Україна не відмовиться від безпекових угод, бо вони не є альтернативою НАТО
Проголошений Україною принцип про те, що єдиним допустимим форматом безпекових гарантій є повноцінне членство в НАТО, не суперечить наявним безпековим угодам між Україною і державами-партнерами. Фото: eastnews.ua

Заява України, що єдиним допустимим форматом безпекових гарантій є повноцінне членство в НАТО, не суперечить тим безпековим угодам між Україною і державами-партнерами, які є сьогодні.

Двосторонні безпекові угоди між Україною та партнерами є корисними для досягнення стратегічної мети - вступу в Альянс, заявив на полях міністерської зустрічі НАТО міністр закордонних справ Андрій Сибіга, передає "Європейська правда".

"Ці угоди посилюють нас на шляху до НАТО, в кожній угоді це зазначається. Це ніяка не альтернатива. Це дорога до вступу. Це інструмент і елемент посилення як допомоги Україні зараз, так і на нашому шляху до НАТО", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна у НАТО – питання, що стало руба. Варіанти, про які кажуть в Альянсі

Сибіга також нагадав, що нещодавня заява МЗС визначила офіційною позицією неприйнятність будь-яких безпекових гарантій, що є замінниками членства в НАТО. Водночас безпекові угоди не підпадають під це визначення.

3 грудня МЗС оприлюднило заяву про неприйнятність безпекових гарантій, що є замінниками членства в НАТО. Втім, після засідання Андрій Сибіга заявив, що Україна не педалює вступ до НАТО під час війни.

Раніше проти запрошення України до НАТО висловився міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель. Натомість він підтримав членство України в Європейському Союзі.

Зараз ви читаєте новину «Україна не відмовиться від безпекових угод, бо вони не є альтернативою НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути