середа, 26 березня 2025 15:15

Україна та США узгодили умови "енергетичного перемир'я", які відрізняються від позиції РФ

Україна та США узгодили умови  "енергетичного перемир'я", які відрізняються від позиції РФ
Україна та США узгодили умови "енергетичного перемир'я", які відрізняються від позиції РФ. Фото: depositphotos

Україна узгодила зі США перелік енергетичних об'єктів, удари по яких Росія повинна припинити в межах часткового припинення вогню.

Цей список відрізняється від того, на якому наполягає РФ. Про це повідомило Міненерго.

У міністерстві підкреслили, що Вашингтон обізнаний про вимоги Києва щодо "енергетичного перемир'я" і ці умови були погоджені. Водночас, паралельно з'являються твердження, що РФ нібито узгодила зі США інший перелік об'єктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Подоляк пояснив, чому РФ наполягає на припиненні ударів по інфраструктурі з 18 березня

"Україна передала та узгодила з американською стороною типологію об'єктів по всіх об'єктах енергетичної інфраструктури в межах домовленості про зупинку взаємних ударів. Це стосується електроенергетичного, нафтогазового комплексів, атомної та вугільної промисловості, енергетичного машинобудування - виробництва енергетичного обладнання", - зазначили у пресслужбі.

У переліку, який опублікувала російська сторона як нібито погоджений зі США (що американська сторона до цього часу не заперечила) відсутні українські об'єкти нафто - й газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що США передали лист із переліком стратегічних об'єктів інфраструктури України, які не повинні більше піддаватися атакам.

Він зазначив, що досягнута домовленість проговорювати й заборону ударів по будь-якій цивільній інфраструктурі, але це не внесуть у заяви за підсумками переговорів.

Зараз ви читаєте новину «Україна та США узгодили умови "енергетичного перемир'я", які відрізняються від позиції РФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути