
У Сполучених Штатах Америки зареєструють американсько-український інвестиційний фонд відбудови.
У Верховній раді буде ратифікована тільки перша частина угоди, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомив 2 травня нардеп Ярослав Железняк в Telegram.
"Попередня домовленість, що фонд буде в США зареєстрований, але рахунок в Україні і поповнення у гривні", - відповів Шмигаль на питання депутата про те, чи дійсно юрисдикція реєстрації цього фонду буде в штаті Делавер, США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сплячі ліцензії в дії: що приховує нова угода України зі США про надра
Уряд також просить депутатів Ради ратифікувати підписану урядом угоду "чим скоріше".
Прем'єр-міністр підтвердив, що тільки одна угода про інвестфонд потребує ратифікації у Раді, а інші дві, включаючи угоду про обмежене партнерство, не потребує затвердження депутатами
"Так. Тільки перша. Наступні мають імплементаційний характер і не потребують голосування", - заявив Шмигаль.
Водночас прем'єр не відповів на питання, чи отримають депутати текст всіх трьох частин перед голосуванням за ратифікацію.
Фонд - це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Усі українські природні ресурси залишаються за Україною.
"Фонд буде наповнюватися Сполученими Штатами та Україною в пропорції 50 на 50. З боку США це будуть грошові внески, або нова військова допомога. У перші 10 років прибутки Фонду не виводяться з України, а реінвестуються в Україну. Фонд гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах "бери або плати". Тобто на продукцію буде гарантований попит", - додав Шмигаль.
Фонд через американське агентство DFC залучатиме американські та європейські новітні технології, що прискорить відновлення та модернізацію України.
В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов'язання України.
Учора Україна і США підписали угоду про економічне співробітництво (угоду про надра). Підписи під документами поставили міністр економіки України Юлія Свириденко і глава Мінфіну США Скотт Бессент.
Коментарі