П'ятий президент Петро Порошенко категорично відкидає оприлюднені в програмі Бігуса розмови про нібито обмін так званої труби Медведчука на Севморзавод у Севастополі.
Про це йдеться у заяві політичної партії "Європейська солідарність".
Найкращим доказом цієї тези, у політсилі вказують на факт того, що підприємство до війни належало Порошенку, а після анексії Криму його націоналізувала і конфіскувала російська окупаційна влада.
"Це не розслідування, не журналістська робота, а злив із Офісу президента. В розмовах між тим нема самого Порошенка, а сумнівні слова та суб'єктивні оцінки третіх осіб про нього подаються аудиторії як істина в останній інстанції.
Спроби нав'язати суспільству думку про нібито зв'язок Медведчука з Порошенком – чорний піар, який координується командою президента Володимира Зеленського. Мета - дискредитувати головну проєвропейську опозиційну силу. Аналіз висловлювань спікерів Офісу президента, "Слуг народу" та пулу експертів та блогерів Банкової не залишає жодних сумнівів, що насправді Зеленський бореться з Порошенком, а не з Медведчуком та Путіним", - йдеться у заяві "Європейської солідарності".
У партії також нагадали, що сам Порошенко неодноразово детально розповідав про те, що використовував статус Медведчука як неформального представника Путіна із питань звільнення заручників. І для того, щоби повернути додому близько трьох тисяч людей, готовий був "взаємодіяти хоч з чортом лисим".
Інший епізод, про що теж Порошенко інформував, мав місце наприкінці 2014 року, коли енергетична криза вилилася у віялові відключення електроенергії. Тоді Україні потрібно було виграти час, щоби підготуватися до двох стратегічних ключових рішень в забезпеченні енергетичної безпеки. А саме - повної відмови від російського вугілля, газу та електрики, що й було досягнуто наприкінці 2015 року.
В лютому 2019 року тодішній генпрокурор Юрій Луценко порушив проти Віктора Медведчука справу за державну зраду. Під час дострокових парламентських виборів, ініційованих Зеленським в 2019 році, Медведчук повернувся у велику політику.
Коментарі