Ексклюзиви
вівторок, 26 травня 2009 11:11

Тимошенко збирається заробляти навіть на повітрі

Тимошенко збирається заробляти навіть на повітрі

Кабінет міністрів має намір продати 150 мільйонів одиниць установленої кількості викидів парникових газів компаніям Dighton Carbon (Швейцарія) і Tawhaki (Нова Зеландія).

Відповідні угоди з інвесторами уряд доручив підписати Нацагентству екологічних інвестицій, пише газета "Дело".

"Інвестори виступили з конкретними пропозиціями. Очікується, що кошти від продажу одиниць установленої кількості підуть на дійсно серйозну підтримку кліматичної програми", - повідомив директор департаменту розвитку екологічного ринку Нацагентства Тарас Бебешко.

Подробиці майбутніх угод він відмовився уточнити, пославшись на незавершеність переговорного процесу.

Конфіденційною є і вартість реалізованих квот на викиди. Однак її можна оцінити, виходячи з нещодавньої угоди Нацагентства з японською державною компанією NEDO.

Тоді було продано 30 мільйонів одиниць установленої кількості за суму 300 мільйонів доларів. Відповідно, ціна однієї ОУК склала близько 10 доларів. Очікується, що від угоди з Dighton Carbon і Tawhaki держава одержить 1,5 мільярди доларів.

За словами директора аналітичної компанії Point Carbon Марії Коваленко, остаточна ціна ОУК буде залежати від того, наскільки жорсткі вимоги виставлять покупці щодо використання коштів від продажу квот.

У Нацагентстві запевняють, що вони будуть витрачені винятково на реалізацію екологічних проектів.

Продаж квот по викидах парникових газів здійснюється в рамках Кіотського протоколу, до якого Україна приєдналася в лютому 2004 року.

Відповідно до протоколу, з 2008 по 2012 рік країни повинні скоротити сукупний середній рівень викидів шести типів газів на 5,2%.

Українська правда.
Зараз ви читаєте новину «Тимошенко збирається заробляти навіть на повітрі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути