
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що рішення Європейського суду щодо справи "Луценко проти України" ще не набуло остаточного статусу, тому його поки і не виконують. Рішення ЄСПЛ щодо справи екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка було прийнято 3 липня 2012 року.
ЄСПЛ визнав попередній арешт Луценка таким, що порушує права людини. Зокрема, суд нарахував сім порушень конкретних статей Європейської конвенції з прав людини і зобов'язав Україну виплатити Луценкові 15 тисяч євро моральної компенсації.
Правозахисник, Співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров пояснив, що рішення ЄСПЛ набуває остаточного статусу через три місяці, після його прийняття:
- Тут є точна процедура. Рішення було винесено 3 липня. Після цього рішення набуває законні сили через три місяці, за умови, що одна зі сторін - або заявник, або уряд - не звернуться до Великої палати Європейського суду з проханням розглянути цю справу. У той же день, як було постановлено рішення ЄСПЛ, у Міністерстві юстиції сказали, що Україна буде подавати заяву до Великої палати з проханням розглянути цю справу. Велика палата може прийняти її, а може і не прийняти, це на її розсуд, бо приймає вона тоді, коли у справі є серйозні питання щодо права. І якщо Велика палата буде вважати, що мало однієї палати і це питання вирішувати потрібно Великою палатою, то вона прийме до розгляду заяву і поставить остаточну крапку. Якщо Верховна палата не прийме до розгляду, або держава так і не буде подавати такої заяви, то за три місяці рішення набуде остаточного статусу.
Які є можливості того, що Велика палата таки прийме скаргу від держави Україна і скільки може її розглядати?
- Питання у тому, чи буде взагалі подавати країна таку заяву. На мій погляд, шансів на її утвердження небагато. Я не бачу особливих підстав для того, щоб велика палата взяла до розгляду цю справу. Бо серйозних проблем права в цій справі немає. Вона прозора і очевидна. Але тим не менше, якщо українська держава буде таки подавати таку державу, то вона буде розглядатися палатою. І це все може бути відтягнуте на якийсь термін. Але я думаю, що розглядатимуть справу доволі швидко.
Наскільки рішення ЄСПЛ обов'язкове для виконання в Україні? Чи виплатить держава моральну компенсацію Луценку?
- Обов'язкове, звичайно. Після набуття рішення остаточного статусу, рішення буде виконано протягом трьох місяців, не має сумнівів. Що стосується іншого — заходи загального та індивідуального характеру спрямовані на те, щоб ці порушення більше не повторювалися. З цим складніше.
Поясніть
- Щодо порушення 5 статті, яка визнана європейським судом — "порушення права на свободу і особисту недоторканність", то новий Кримінально-процесуальний кодекс може це питання врегулювати, коли він набере чинності і буде виконуватися. За новим КПК, якщо його виконувати, таких порушень, які були зафіксовані у цій справі, бути не має. Бо і в інших справах по Україні це основна проблема. Що стосується 18 статті щодо політичної складової справи, то тут набагато складніше. Особисто у нас правосуддя використовується в політичних цілях постійно. Потрібно змінити систему правосуддя, зробити його незалежним. Бо сьогодні воно абсолютно залежне від політики.
В сучасних реаліях це можливо?
- Ніколи не кажи ніколи. В принципі, зараз правосуддя в такому поганому стані, що так довго не може тривати. Існують дуже серйозні суперечності між тим реальним станом, в якому перебуває країна і тими заявами, риторикою, яка використовується при цьому. І ця суперечність не може довго існувати. Вона має бути обов'язково знята. Яким чином — не знаю. Це вже інше питання. Але так довго бути не може.
Чи зможе рішення ЄСПЛ по справі Луценка позитивно вплинути на рішення по справі екс-прем'єра Тимошенко, розгляд якої має відбутися 28 серпня?
- Всі кажуть, що може, та я тут не згоден. Справа в тому, що Європейський суд кожну справу розглядає окремо, за всіма її особливостями. Тому стверджувати, що якщо у Луценка визнали 18 статтю, то і у Тимошенко її визначать, я не можу. Це для мене не є очевидним.
Коментарі
14Слышал, что заявления в Европейский суд и его ответы - таинственным образом пропадают при пересылке укр почтой. Наверное, чтобы не очернять имидж правовой демократической страны. Гораздо надёжнее, но, к сожалению, дороже - отправлять заявления курьерской почтой, а забирать через своего представителя или другим способом, минуя гос. почту.
Євген Захаров таки правий, що стан правосуддя настільки поганий, що довго це існувати не може. Скоро ми перейдемо в стан без правосуддя взагалі. І такий стан тоді зможе існувати дууууже довго.
Удивительная страна - удивительные люди, это же надо било украсть базу данных у спец. служб
и выложить в интернете, я просто поражена. И теперь каждый может узнать информацию о каждом из нас. xurl.es/poisk
Когда это увидела вообще испугалась потому что всем доступны мои номера телефонов, адреса, личная переписка в соц. сетях.
Мало ли какие идиоты есть на свете. Но я уже разобралась и удалила свою страницу, чего и вам советую и побыстрее!!!
Сколько же ещё ты,скотина,будешь гадить?какая нахрен база данных? Ребята,это или душевнобольной,или малолетка
это реклама.. а ссылка, как правило, заражена вирусом..
но домен уже не работает..
Розкол у Партії Регіонів.Приклад- 200-й округ.
zarov75/a72395
у нас есть целая корпорация людей, смолоду обученных искусству доказывать при помощи пространных речей, что белое черно, а черное бело, соответственно деньгам, которые им за это платят. Эта корпорация держит в рабстве весь народ. Например, если моему соседу понравилась моя корова, то он нанимает стряпчего с целью доказать, что он вправе отнять у меня мою корову. С своей стороны, для защиты моих прав мне необходимо нанять другого стряпчего, так как закон никому не позволяет защищаться в суде самостоятельно.
Ваша милость должна знать, что судьями у нас называюстя лица, на которых возложена обязанность решать всякого рода имущественные тяжбы, а также уголовные дела; выбираются они из числа самых искусных стряпчих, состарившихся и обленившихся. Выступая всю свою жизнь против истины и справедливости, судьи эти с роковой необходимостью потворствуют обману, клятвопреступлению и насилию, и я знаю, что сплошь и рядом они отказываются от крупных взяток, предлагаемых им правой стороной, лишь бы только не подорвать авторитет сословия совершением поступка, не соответствующего его природе и достоинству.
При разборе тяжб они тщательно избегают касаться сущности дела; зато горячатся и кричат до хрипоты, пространно излагая обстоятельства, не имеющие к делу никакого отношения.
Так, в упомянутом уже случае они никогда не выразят желания узнать, какое право имеет мой противник на мою корову и какие доказательства этого права он может представить; но проявят величайший интерес к тому, рыжая ли упомянутая корова или черная; длинные у нее рога или короткие; круглое ли то поле, на котором она паслась, или четырехугольное; дома ли ее доят или на пастбище; каким болезням она подвержена и т.п.; после этого они начнут справляться с прецедентами, будут откладывать дело с одного срока на другой и через десять, двадцать или тридцать лет придут, наконец, к какому-нибудь решению.
Следует также принять во внимание, что это судейское сословие имеет свой собственный язык, особый жаргон, недоступный пониманию обыкновенных смертных, на котором пишутся все их законы. Эти законы умножаются с таким усердием, что ими совершенно затемнена подлинная сущность истины и лжи, справедливости и несправедливости; поэтому потребовалось бы не меньше тридцати лет, чтобы разрешить вопрос, мне ли принадлежит поле, доставшееся мне от моих предков, владевших им в шести поколениях, или какому-либо чужеземцу, живущему за триста миль от меня.
Судопроизводство над лицами, обвиняемыми в государственных преступлениях, отличается несравненно большей быстротой и метод его гораздо похвальнее: судья первым делом осведомляется о настроении власть имущих, после чего без труда приговаривает обвиняемого к повешению или оправдывает, строго соблюдая при этом букву закона.
А при КАРТАВОМ стан милиции был лучше?
lдело вот в чем смотри-//КРИМИНАЛЬНАЯ ОККУПАЦИЯ.ИСТОРИЯ ПАРТИИ РЕГИОНОВ.УКРАИНА.ОНЛАЙН