
Жодного перемир'я в Україні не передбачається, оскільки Кремль не прагне миру, а лише капітуляції Києва, тоді як американський президент Дональд Трамп не проявляє готовності тиснути на Росію санкціями, аби змусити її до переговорів.
Про це пише редактор розділу думок Politico Джеймі Деттмер.
На його думку, нещодавні заяви російської делегації в Стамбулі, яка згадала війну Росії зі Швецією 1700-1721 років, мають символічне значення - Кремль демонструє готовність до тривалої і виснажливої боротьби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп про санкції проти Росії: "Побачимо"
"Путін бачить себе новим Петром І. У нього навіть є бронзовий монумент царя в урядовому кабінеті. Він переконаний, що саме затяжна війна і виснажливі переговори допоможуть реалізувати його реваншистські амбіції в Україні",- зазначає Деттмер.
Журналіст також звертає увагу на безрезультатну телефонну розмову між Трампом і Путіним. За його словами, президент США не лише не зміг вплинути на позицію Кремля, а й, схоже, втратив інтерес до будь-якого мирного процесу.
"Замість рішучої реакції на непоступливість Путіна - чого чекав Зеленський - Трамп, схоже, просто змирився. Після дзвінка він заявив журналістам, що це європейська проблема і, якщо не буде прогресу, "він просто відступить", - пише оглядач.
Деттмер вважає, що така позиція США лише підбадьорює Кремль, адже "червоні лінії Москви залишаються незмінними" з початку повномасштабного вторгнення.
"Якщо США справді відійдуть убік, у Кремлі це сприймуть із посмішкою. Росія продовжуватиме війну, користуючись пасивністю американської адміністрації, яка, ймовірно, згорне військову підтримку України. І навіщо Путіну домовлятися, якщо максимальний тиск це просто вихід Америки з гри?", - підсумовує журналіст.
20 травня Велика Британія оголосила про масштабні санкції проти Росії.
Санкції стосуються 100 об'єктів у російському військовому, енергетичному, фінансовому секторах, а також тих, хто веде інформаційну війну Кремля проти України, повідомили у британському уряді.
У свою чергу Європейський Союз затвердив новий, 17-й пакет санкцій проти Російської Федерації.
Представниця ЄС із зовнішньої політики Кая Каллас заявила, обмеження торкнуться майже 200 суден так званого тіньового флоту, які Росія використовує для обходу попередніх санкцій.
Коментарі