Росія відпрацьовувала напад на Фінляндію та країни Балтії, зокрема Естонію, а також Норвегію.
Під час відпрацювання нападу росіяни особливу увагу приділили координації різних підрозділів, зокрема ракетних, морських, повітряних та сухопутних сил, пише фінське видання Iltalehti з посиланням на джерела в НАТО.
"Росія відпрацьовує сценарії масштабного нападу на Захід із залученням десятків тисяч військових", - вказує видання.
У 2017 році на навчаннях "Захід" Росія відпрацьовувала атаку на Норвегію, Фінляндію та країни Балтії. Джерело видання стверджує, що росіяни не відмовилися від свого плану нападу, але хочуть його реалізувати після війни в Україні.
"Росія прагне створити єдину буферну зону в Європі, від Арктичного регіону через Балтійське та Чорне моря до Середземного моря", - зазначає видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Швеція, Естонія, Туреччина - на які країни може розповсюдитись Третя світова. Показали карту
Одним із ключових напрямів російської атаки може стати північ Норвегії, де з боку Мурманська можуть бути здійснені удари з моря, суші й повітря. У Фінляндію Росія планує висадку десанту та запуск ракет із Кольського півострова, повідомляють джерела в НАТО.
У Лапландії росіяни можуть спробувати швидко захопити аеропорт Івало.
Південне узбережжя Фінляндії та південно-східну Фінляндію можуть атакувати ракетні сили російського 44-го армійського корпусу.
"Метою цієї атаки може бути не прорив вглиб Фінляндії, а захоплення північного узбережжя Фінської затоки та південно-східної Фінляндії. Таким чином росіяни ускладнили б підтримку оборони Естонії з боку Фінляндії", - пише видання.
Російська 6-та армія може спробувати прорватися в Естонію та Латвію шляхом масованого танкового, артилерійського та ракетного удару. Метою атаки в такому випадку було б захоплення столиць Таллінна та Риги.
На Литву Росія може напасти через Білорусь з метою отримати наземне сполучення між російським Калінінградом і Білоруссю, тобто захопити так званий Сувалкський коридор. У разі успіху цієї операції, сили НАТО у Балтії були б під загрозою опинитися в географічній пастці.
Ракетні війська, дислоковані в Калінінграді, і російський Балтійський флот можуть атакувати шведський острів Готланд, і завадити розгортанню там сухопутних сил НАТО.
Шведські похоронні асоціації шукають додаткові земельні ділянки для поховання 30 тисяч людей у разі війни.
Причиною називають напруженість у Балтійському регіоні з Росією та рішення Швеції приєднатися до НАТО.
У листопаді 2024 року Швеція та Фінляндія оновили свої посібники з цивільної підготовки, надаючи інструкції щодо виживання під час війни. Прямої згадки Росії, як загрози, там немає.
Коментарі