
Російський президент Володимир Путін продовжує дотримуватись своїх початкових воєнних цілей в Україні.
Демонструє небажання досягати компромісу шляхом справжніх мирних переговорів. Про це йдеться у свіжому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни.
У документі зазначається, що заяви Кремля про необхідність усунення так званих корінних причин війни - передусім зміна політичного курсу України, її нейтралітет і перегляд політики відкритих дверей НАТО - прямо суперечать риториці про нібито готовність Росії до змістовного діалогу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін заявив Трампу, що не відступить від своїх цілей в Україні
Аналітики ISW наголошують: Москва не демонструє жодного інтересу до добросовісних мирних переговорів. Навпаки, риторика Путіна - зокрема твердження про те, що Росія не відступить від своїх стратегічних цілей - підтверджує готовність Кремля продовжувати війну, використовуючи військову силу, якщо дипломатичний тиск не змусить Україну до поступок.
У звіті також зазначено, що така позиція Росії суперечить закликам президента США Дональда Трампа, який виступає за якнайшвидше завершення війни.
Окрім того, в ISW звертають увагу на те, що Кремль наразі не виявляє зацікавленості у проведенні нового раунду переговорів у Стамбулі - не лише не ініціює їх, а й не висловлює готовності повернутися до діалогу найближчим часом.
На думку американських аналітиків, Росія спробує використати будь-які майбутні перемовини як інструмент тиску аби отримати поступки з боку України та Заходу. Водночас російські війська продовжуватимуть поступове, виснажливе просування на фронті, прагнучи досягти тактичних здобутків на полі бою.
Під час телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом російський диктатор Володимир Путін чітко дав зрозуміти, що Москва не змінить позицію щодо своїх вимог до України.
Путін не планує змінювати основну лінію поведінки. Він повідомив Трампу, що Росія не відступить від так званої "ліквідації причин конфлікту". У риториці Кремля це означає повне роззброєння України, її відмову від курсу на НАТО та виконання вимоги щодо денацифікації. Серед вимог Росії залишається і визнання захоплених територій як частини РФ згідно з поправками до російської Конституції.
Коментарі