Ексклюзиви
вівторок, 12 лютого 2013 12:16

"ПР хоче проводити вибори по мажоритарці, бо без фальсифікацій виграти не може" - Соболєв

"ПР хоче проводити вибори по мажоритарці, бо без фальсифікацій виграти не може" - Соболєв
Сергій Соболєв пояснив, що перевибори можливі тільки за існуючою системою. Фото: news2000.com.ua

Партія регіонів хоче проводити вибори до Верховної Ради за мажоритарною системою, бо розуміє, що без фальсифікацій програє.

Про це Gazeta.ua сказав народний депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, коментуючи заяву "регіонала" Володимира Олійника щодо того, що Партія регіонів готова до перевиборів у разі довготривалого блокування парламенту, однак саме за мажоритарною системою.

"Це зайве підтвердження того, що Партія регіонів без фальсифікацій на виборах не може. Всі зрозуміли, що по партійних списках, якщо і були застереження, то їх навіть порівняти не можна з тим, що творилося на мажоритарних округах. Саме там були масові порушення закону, підтасовки, фальсифікації. По цілій низці округів, а за нашими підрахунками це майже 25 округів, перемогла опозиція, але в той чи інший спосіб фактично було спотворено волевиявлення громадян", - пояснив нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Партії регіонів вже не виключають можливість перевиборів до ВР

Соболєв додав: "Тому нічого дивного, що Партію регіонів знову цікавили б саме мажоритарні вибори, де крім того можна було б знімати з реєстрації кандидатів. Це, власне, те, що вони і планували зробити перед останніми парламентськими виборами".

"На мій погляд, виборча система має забезпечувати прозорість і чесність на виборах. На жаль, мажоритарна виборча система виявилася для України такою, що спотворює результати волевиявлення громадян і фальсифікує результати виборів. Тому нічого дивного немає, що Партії регіонів хотілось би цього", - зауважив опозиціонер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Владі й опозиції треба так домовлятися, щоби зберегти власне обличчя" - експерт

Однак, він переконаний, що реалізувати це владі не вдасться, оскільки якщо і буде проведено позачергові парламентські вибори, то лише за такою системою, яка є на цей час.

"Як це реалізувати, якщо парламент не відкритий? А якщо відкриється, то тоді не буде і підстав для позачергових виборів, - пояснив Соболєв. - Якщо ж дійсно парламент не відкриється протягом 30 днів, то у президента з'являється право на розпуск Ради та оголошення позачергових виборів. Але це може бути тільки за старою системою".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "На перевиборах Партія регіонів втратила б третину чи половину своїх виборців"- "свободівець"

Він додав: "Головні події розгорнуться вже після виборів президента у 2015 році, де ми, в решті-решт, зупинимося на виборчій системі, яка забезпечить прозорість. А це лише пропорційна виборча система з відкритими списками".

Зараз ви читаєте новину «"ПР хоче проводити вибори по мажоритарці, бо без фальсифікацій виграти не може" - Соболєв». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

31

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

14.02.2013 06:58:55аксу37.52.85.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Чому Ізраїль, який немає нічого свого, газу, нафти, такої богатої землі як в Україні, живе і добре живе і не хоче ніяких союзів, не здає свою країну і народ в рабство комусь. Чому це ,хоче зробити українська влада.Не вміють управляти,передайте спокійно владу тим, хто зможе це зробити. В Україні є багато мудрих Людей . Є закон за зраду, його потрібно примінити до тих, хто спонукає це робити.Хмель з похмеля підписав союз з москалями,тільки Бог знає чого це стояло Україні. Не дай Боже повторити ту помилку. Росія розуміє, що без України їй п..ц і робить все щоб накинуть петлю на 46 мільйонний український народ, щоб наші діти гибли як наші діди і батьки за імперію. Хто мішає їхати до Росій комуністам,всім хто хоче ?

12.02.2013 19:12:22АКС5.105.10.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Соболев ну ты ж вообще недоразумении в этой системе координат

12.02.2013 15:59:23Леня93.175.216.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Да оппозиции стоило бы уже остерегаться, после всего цирка, который они в Раде устроили, никто уже за ними не пойдет

12.02.2013 14:07:59Ландыш217.199.231.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

в Украине все рехнулись на донецкой братве,даже дети в школах,видя портрет президента в классах.Кто из них вырастет догадаться не сложно.Так что Покращення начинается прямо со школьной скамьи.Со списанного диктанта у соседа,взятки при поступлении в ВУЗ,покупки диссертации или докторской и так далее.Потом этот неуч идёт в бизнес и власть или в кресло президента.Вот такая картинка нарисовалась не радостная:(

12.02.2013 14:17:34Ремарк82.207.113.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Пора в школах деток принимать в янучата, по принципу октябрят...Только вместо звездочки,-шапочка с портретом юного Витюши.Януковича....

12.02.2013 14:38:32Ландыш217.199.231.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

;););)

12.02.2013 13:36:58Владимир195.24.136.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Пока у нас не сформировалось здоровая, адекватная государственная политика и пока у нас беззаконие в стране, выборы по мажоритарной системе обеспечат приход тех же бандитов в правительство, а может еще и хуже.

12.02.2013 13:23:05вася77.222.137.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Члены ВСЕХ 175 или может и больше "клубов по интересам"- политических партий в Украине, не превышает 2% населения. А если брать только "клубы" у корыта, то еще меньше. Это выходит, что в Украине около 100 семей (менее 0,01%) обладает 90% багатств и ресурсов и в добавок, менее 1% - ВСЕМИ политическими привилегиями!!!!!! Назначенные по списку дехпутаты, никоим образом не связаны с нами, избирателями, ради которых изначально и по смыслу они должны избирааться. Те. десятки миллионов крепостного народа отдав полномочия, никем не защищены? И это очень хорошо???

12.02.2013 13:28:24прямой список87.244.165.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

т.е ты поддерживаешь пр?как тебя спасает мажоритарщик?который не несёт ответственность в этой системе?а в основном избирался,сам,знаешь ,как и зачем..Это уже было,да и сейчас,благодаря бреду пр,есть...

12.02.2013 13:22:40я87.244.165.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Моё мнение:не в мажоритарке дело.Мы её проходили раньше и сейчас видны её результаты.Пр обещало ПРЯМЫЕ СПИСКИ.Их в Украине ещё не было.И они их не хотят.А почему?почему они не хотят голосовать за себя?-много очень риторических вопросов.на которые "не дурак",знает ответы.Нужны партийн.система,настоящая,а не это...А это возможно только в новой системе и не по закрытым спискам и даже не по мажоритарке.ПРЯМЫЕ СПИСКИ!!!!!!!

12.02.2013 12:51:37mixo93.73.42.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

мажоритарка- выборы по европейским ценностям. какие проблемы у евроинтегратора- соболева. а проблема одна у всей этой гнилой ющенковско-тимошенковской жоппозиции-бывших кормушечников и примкнувшим к ним трех десятков нацистских дегенератов.- СНОВА ДОРВАТЬСЯ ДО КОРЫТА... слава украине. януковичу- слава.

12.02.2013 13:31:29Дима195.24.136.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

у человека лихорадка, какому Януковича слава, младшему, стоматологу олигарху, или старшему который кроме как управлять слесарями, больше ни на что не способен.

14.02.2013 07:00:47дімі37.52.85.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Чому Ізраїль, який немає нічого свого, газу, нафти, такої богатої землі як в Україні, живе і добре живе і не хоче ніяких союзів, не здає свою країну і народ в рабство комусь. Чому це ,хоче зробити українська влада.Не вміють управляти,передайте спокійно владу тим, хто зможе це зробити. В Україні є багато мудрих Людей . Є закон за зраду, його потрібно примінити до тих, хто спонукає це робити.Хмель з похмеля підписав союз з москалями,тільки Бог знає чого це стояло Україні. Не дай Боже повторити ту помилку. Росія розуміє, що без України їй п..ц і робить все щоб накинуть петлю на 46 мільйонний український народ, щоб наші діти гибли як наші діди і батьки за імперію. Хто мішає їхати до Росій комуністам,всім хто хоче ?

12.02.2013 12:49:04Патріот217.212.230.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

В країні ніяких перевиборів не треба і не буде.Українцям треба обирати не більше 150 депутатів.Дуже важкий тягар -депутати. Роботи немає. Одна болтовня.Олейнників треба відправляти на пенсію користі від них ніякої Іх там багато.Страшно те ,що в найближчій час жде Україну. Це ріст криміналітету,повернення в 90 роки,розбірки,страх людей