
Членство в Європейському Союзі дало Словаччині соціальний і економічний розвиток.
Про це розповів надзвичайний і повноважний посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік в ефірі "Ера-FM".
"Що це принесло Словаччині? Краще життя, перспективу, можливість (громадянину) впливати на те, що відбувається навколо нього. Згадайте, наскільки впливає нормальна людина тут в Україні? Мені здається, що не більше, ніж під час Радянського Союзу. У Словаччині людина може вільно пересуватися, висловлюватися. Це почуття свободи і розвитку", - сказав Гамжік.
Він зауважив значний прогрес Словаччини у реформах.
"Членство в Євросоюзі дозволило нам зробити крок вперед. Ми рухаємося і ростемо економічно дуже швидко з допомогою, наприклад, підтримки фонду регіонального розвитку. Економіка Словаччини сьогодні зростає найшвидшими темпами в єврозоні. Членство в Євросоюзі допомогло нам здійснити реформи у фінансовій, банківській та податковій сферах. Кілька років тому ми ввели єдиний податок - 19%. Це відкрило країну для інвестицій. Якщо прорахувати автомобільну продукцію на тисячу жителів Словаччини, то ми на першому місці в світі. Розвиваються ІТ-технології - у нас працюють Dell, Microsoft, Samsung", - розповів Гамжік.
Посол відзначив зростання рівня життя у Словаччині.
"Так, він не такий, як в Австрії або Німеччині, але є перспектива, що він буде таким", - вважає Гамжик.
Дипломат також зазначив, що сьогодні середня зарплата словака становить коло 840 євро на місяць.
"Ми в два рази менша країна, у нас тільки 12% населення від України. Але наш ВВП тільки в 2,5 раза нижчий від українського. У вас ВВП на душу населення 3600 доларів на рік, а у нас - 23600. Це перспектива, яка чекає і вас", - додав Гамжік.
Крім того, посол висловив сумнів у можливості прогресу України у складі Митного союзу.
"Ніхто не хоче руйнувати ваші економічні відносини з Росією. Росія повинна бути дружньою країною для Словаччини, для України, для всієї Європи. Але Митний союз, по-моєму, це продовження того життя, яке ви маєте сьогодні. Європейський союз - це перспектива, крок вперед. Не для політиків, не для громадян. Це зовсім інше життя. Ви можете бачити це на прикладі Словаччини", - підсумував Гамжик.
Коментарі
20олигархи делают что хотят, лес вырубают ведут разработки месторождений сланцевого газа без разрешений и согласий населения. Олигархи захватили Украину, и мы как пленные не имеем права голоса.
А им то что? Эти сволочи вырубят, лес, настроят всякого, продадут за огромные деньги, а там хоть не светай. Эти паразиты убегут заграницу, а народ украинский вымирай, задыхайся газами, да хоть исчезни. Это еще раз подтверждает то, что власти плевать на народ.
Власть в очередной раз преподносит "покращення" ! Их не волнунт пртрода и чистый воздух, все прсто - деньги! И ни кого не интересует, что люди против, в радужно массиве, детский садик №688, а точнее деревья на его територи мешали строительству жилого дома. Деревья вырубили, забор перенесли на пару метров в глубь! И ни кого не волнует, что это детский сад, что будут гулять на улице и играть детки! А тут, не дай Бог строительный мусор упадет или еще что!!! Это ведь дети - наше будущее!!!
Кажется, сам Янукович обещал разобраться с этой проблемой и запретить вырубку. Но как показывает действительность в этой стране слова президента — закон. А закон не обязательно выполнять.
Витя Якубович нам обещал сектор приз еще пару лет назад, мол впоулчите свой лес,никто трогать не будет. А вот они обещания власти в действии - делайте, что хотите, но там будет новая высотка для мажоров. А при коммунизме даже мажоров небыло, люди жили все одинаково хорошо, и уж точно элитного жилья на рейдерски захваченных териториях небыло
Чого не побудувати новострої на території розбитих заводів і фабрик, колись комуністи настроїли на совість, зараз впору це використати, а не вирубувати зелені насадження, яких зараз в Україні тільки 7%, в принципі, як і сміттєзвалищ=
Как их земля носит вообще. Уничтожают все. Ничего ни создали, ни блакитные, ни помаранчевые. Только распродают, ломают, отменяют. Покращувачи хреновы. Ничего, наши люди начинают потихоньку учиться отстаивать свои права. Вот в Харьковской области, добились же люди того, что под их окнами не начали сланцевый газ добывать. Благо, КПУ помогли. Нужно выходить на защиту земли. Иначе будем все жить в зоне отчуждения.
Наша власть действует по своему принципу, побольше для себя и поскорей. Сколько же есть брошенных заводов, восстанавливайте. Нет они строят коттеджи для олигархии, при этом уничтожая природу.
В нашей стране так-если инновации,то обязательно и коррупция,и варварство,и наплевательское отношение к людям.Всё подчинено одному правилу-прибыль решает всё.Жто характерная черта буржуазного общества.
Знову привласнять собі ліси і будуть брати гроші з народу аби там відпочити і вирватись з тих трущоб беззаконня. І найгірше що забудують за 1 рік все до метра квадратного, а ліс ріс не один десяток літ. Для мене особисто це святе, і те шо вони чинять недопустимо.
Власне, вони б з таким "рвєнієм" житло для народу будували, як собі "інноваційні парки".