середа, 12 лютого 2025 22:55

Назвали кількість допомоги Україні від країн-членів НАТО

Назвали кількість допомоги Україні від країн-членів НАТО
Нещодавно створене командування НАТО у Вісбадені на підтримку України координує внески на майбутнє України. Фото: Вікіпедія

Країни-члени НАТО вже відправили 99% усієї військової допомоги. Також вони перевиконали зобов'язання перед Україною і надали 50 млрд євро допомоги у 2024 році.

Про це сказав генсекретар Альянсу Марк Рютте на пресконференції.

Нагадав і про пакети допомоги від Швеції, Фінляндії та Канади, які надійшли нещодавно. А також про передані Францією винищувачі Mirage 2000 та F-16 з Нідерландів,

"Інші члени Альянсу також нарощують зусилля з підготовки більшої кількості українських військових. На Вашингтонському саміті члени Альянсу пообіцяли надати Україні 40 мільярдів євро допомоги в галузі безпеки до 2024 року. Вони не лише виконали свої зобов'язання. Вони їх значно перевиконали. Вони надали понад 50 мільярдів євро. Понад половину з яких надійшло від європейських членів Альянсу та Канади", – зазначив генсек НАТО.

Генсек також нагадав, що нещодавно створене командування НАТО у Вісбадені на підтримку України координує ці та майбутні внески.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країни НАТО у 2024 році надали Україні €50 млрд: більшу частину - країни ЄС і Канада

"Це також великий крок у напрямку того, до чого закликав президент Трамп. Я згоден з ним, що ми повинні рівномірно розподілити безпекову допомогу Україні. Але для того, щоб дійсно змінити траєкторію конфлікту, ми повинні зробити ще більше", — сказав генсек НАТО.

Додав, що чим сильнішою буде Україна на полі бою, тим сильнішою вона буде за столом переговорів.

"Тим більше шансів отримати хорошу угоду для досягнення тривалого миру", - зробив такий висновок.

Будь-які припущення, що НАТО може існувати без США, не можуть здійснитися. Якщо подивитися на ситуацію в Україні - це не лише проблема між Україною і Росією, а те, що відбувається, - це геополітична річ.

Зараз ви читаєте новину «Назвали кількість допомоги Україні від країн-членів НАТО». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути