Народні депутати збирають підписи за скорочення видатків на апарат Верховної Ради.
Кошти планують перерозподілити на оплату праці помічникам нардепів, повідомляє громадська ініціатива "Голка".
Постанову щодо цього можуть розглянути найближчими днями. Ініціативу вже підтримали понад 80 нардепів.
Депутатка Олександра Устінова каже, що у Раді не мають можливості найняти помічників, які мали б допомагати із законотворчою діяльністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна збільшила видатки на армію. В уряді показали цифри
"У часи "регіоналів" десятки помічників нардепів були для того, щоб охоронці нардепів і їхня свита мала "корочку" аби розв'язувати їхні питання. Зараз же ми маємо час, коли країні треба якісна законотворчість. А за якісну роботу треба платити. Не може бути так, щоб нардеп думав, де йому взяти кошти бодай на роботу двох - трьох помічників. Ну і є дійсно несправедливість, коли десятки людей у відділах апарату Ради мають такі високі зарплати, а парламентарі мають думати, де взяти кошти на оплату помічників, які мають допомагати писати закони", - сказала вона.
Цього року уряд вирішив збалансувати систему оплати праці через рядок у держбюджеті-2024 та урядову постанову. Верховна Рада наприкінці року у прикінцевих положеннях постановила, що умови оплати праці держслужбовців, які визначено іншими положеннями, не застосовуються під час визначення оплати праці держслужбовців апарату Верховної Ради. І це прописували у проєкті держбюджету поправками спікер Руслан Стефанчук і віцеспікер Олександр Корнієнко.
9 листопада Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2024 рік. Доходи встановили на рівні 1,768 трлн грн, видатки - 3,35 трлн. Основною статтею видатків є оборона. На неї спрямували 22,1% видатків.
У жовтні в Україну вперше за більш як три роки приїхала місія Міжнародного валютного фонду. Обговорили з урядовцями чотирирічну програму МВФ на $15,6 млрд.
Коментарі