
Введення миротворчого контингенту в Україну можливе виключно після завершення бойових дій.
Про це заявив президент Володимир Зеленський.
За його словами, наразі обговорюються два сценарії такої присутності — від обмеженої символічної до масштабної із серйозними зобов'язаннями.
"Усе це - після завершення війни. Ви ж розумієте: просто так вводити війська, ризикуючи втягнути їх у війну - ніхто на таке не піде", - зазначив глава держави, відповідаючи на запитання журналістів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мир - не театральна сцена": Зеленський про пропозицію Кремля зупинити війну на три дні
Він визнав, що всередині "коаліції рішучих" є країни, де не бракує ініціативних лідерів, які готові відправити військовий контингент до України, але цей підхід потребує обережності.
За словами Зеленського, перший варіант передбачає масштабну присутність миротворців, що має сенс за відсутності чітких гарантій безпеки з боку США.
Другий варіант - обмежений миротворчий контингент, але із включенням механізму міжнародної безпеки, аналогічного до п'ятої статті НАТО, яка трактує напад на одну країну як напад на весь альянс.
Президент наголосив, що остаточне рішення залежатиме від конфігурації післявоєнних гарантій безпеки та готовності партнерів до глибокої участі у стабілізації ситуації в Україні.
Президент Володимир Зеленський запропонував США механізм пришвидшення надання військової допомоги Україні, який дозволив би отримати озброєння на суму $30 млрд ще до 2026 року.
За словами глави держави, Сполучені Штати вже схвалили пакети військової підтримки обсягом по $15 млрд на 2025 і 2026 роки. Проте завдяки запуску Інвестиційного фонду відбудови, ці кошти можна залучити раніше - ще у 2025-му.
Коментарі