субота, 29 листопада 2008 10:36

Мінкультури: в Україні нема кому займатися українською мовою

В Україні на сьогодні немає державного органу, який займався б українською мовою, тому Міністерство культури і туризму ініціює питання про створення відповідної державної служби.

Про це заявив міністр культури Василь Вовкун вчора ввечері на прес-конференції у Севастополі.

"Ми довели до Президента, що ми хотіли б такий орган, бо, власне, на Міністерство культури покладено відповідальність за мову, але в ньому немає ні управління, ні департаменту, ні навіть сектору, який займався б мовною політикою. А це нонсенс. Тому що приходить той чи інший міністр чи віце-прем"єр-міністр, і якщо йому ця тема, так би мовити, не болить, вона є відсутня в Міністерстві культури", - сказав В.Вовкун.

За його словами, "за новим штатним розкладом, який мав би бути у 2009 році, у нас мало появитися управління. Але ми поставили перед Президентом України питання створення служби. Так само, як у нас є служба по культурній спадщині, по кінематографії тощо".

Як наголосив В.Вовкун, питання мови варто було б розглянути хоча б раз на засіданні Ради національної безпеки та оборони, "щоб мовне управління було у кожному міністерстві, яке б відповідало, допомагало".

За словами міністра, "є люди, які справді хочуть володіти мовою, але вони не знають, де це можна зробити. Знайдіть мені у Севастополі 10 оголошень, в яких ви бачили б, що вам можуть допомогти вивчити українську мову. Англійську, французьку, італійську, японську навіть знайдете. Української - не знайдете. І фахівців дуже мало. І в мене навіть була ідея при філармоніях, при театрах відкрити (курси з вивчення української мови), щоб це допомагало акторам, але виявляється, що і вони не готові до цього", повідомляє УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Мінкультури: в Україні нема кому займатися українською мовою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути