середа, 23 липня 2025 19:06

"Компромісу не буде": голова Єврокомісії поговорила з Зеленським та вимагала роз'яснень щодо НАБУ і САП

"Компромісу не буде": голова Єврокомісії поговорила з Зеленським та вимагала роз'яснень щодо НАБУ і САП
Яких пояснень вимагає Урсула фон дер Ляєн від Зеленського. Фото: скрін відео

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн поговорила з президентом Володимиром Зеленським щодо позбавлення незалежності антикорупційних органів в Україні.

Посадовиця попросила український уряд надати роз'яснення стосовно цієї ситуації, повідомив речник ЄС Гійом Мерсьє, пише LIGA.net.

"Президентка фон дер Ляєн висловила [Зеленському] своє серйозне занепокоєння щодо наслідків поправок [до закону №12414] і звернулася до українського уряду з проханням надати роз'яснення", - повідомив чиновник.

Він наголосив, що повага до верховенства права та боротьба з корупцією є ключовими елементами Європейського Союзу - і Україна, як держава-кандидат на вступ, має повністю дотримуватися цих стандартів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У G7 обурилися наступом на НАБУ та анонсували зустріч із керівництвом Кабміну України

"Тут не може бути компромісу", - зауважив речник ЄК.

Також Мерсьє зазначив, що у ЄС "дуже стурбовані" ухваленням нового закону, зауваживши, що правки для нього "несуть ризик значного послаблення компетенції та повноважень" українських антикорупційних інституцій.

"Обидві інституції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), широко розглядаються як наріжні камені верховенства права в Україні. Ці інституції мають вирішальне значення для порядку денного реформ в Україні і повинні працювати незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", - зауважив чиновник.

Верховна Рада обмежила незалежність НАБУ та САП. Парламент проголосував в цілому законопроєкт N 12414. Це фактично ліквідувало усю незалежність НАБУ та САП. Євросоюз засудив дії влади України.

Зараз ви читаєте новину «"Компромісу не буде": голова Єврокомісії поговорила з Зеленським та вимагала роз'яснень щодо НАБУ і САП». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути