Якби уряд не пішов на підвищення ціни на газ, Міжнародний валютний фонд не дав би Україні кредит і вона не змогла б виплатити попередні борги. Це був би дефолт.
Про це розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман в інтерв'ю "Укрінформу".
"Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали попередні уряди протягом 2005-2013 років. Зокрема, щороку платимо 5 млрд доларів як ціну обслуговування взятого тоді боргу. Тож у нас як уряду було 2 варіанти – домовитися про мінімальне зростання цін на газ і продовжити співпрацю, або увійти у дефолт. Це банкрутство країни. І цього неможливо було допустити.
Тобто ще раз наголошу: зобов'язання - а це зобов'язання країни перед найавторитетнішою міжнародною фінансовою фундацією - виникло не сьогодні та не вчора. І починаючи з 2008-го нам про це нагадували. Ми в уряді рік і 3 місяці боролись за те, щоб не допустити такого підвищення, бо розуміли, що для людей це дуже чутливе питання. Так був знайдений компроміс – не 60%, а 23,5%", - сказав Гройсман.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи можуть вбити перспективи Порошенка на другий термін - експерт
В Україні з 1 листопада ціни на газ для населення зростуть на 23,5%. Ціна складе 8550 грн за тис. кубів. До такого рішення дійшли у результаті переговорів Кабінету міністрів із МВФ.
Відтак у грудні-січні мають зрости тарифи на опалення та гарячу воду.
Коментарі