Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду та визнав пріоритетною скаргу представників екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на відсутність належного медичного забезпечення в Лук'янівському СІЗО, в якому він утримується із 27 грудня 2010 року.
Європейський суд з прав людини вже неодноразово встановлював порушення в установах пенітенціарної системи в Україні, наголошується у прес-службі "Народної Самооборони".
У скарзі, поданій представниками Луценка, наголошується на порушенні статті 3 Європейської конвенції з прав людини "Заборона катування", у якій зазначається: "Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гiднiсть, поводженню або покаранню".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент ПАРЄ: "Луценко не мав чесного суду"
"Той факт, що Україна не вживає належних заходів, щоб покращити ситуацію в пенітенціарній системі та не припиняє порушення, на яке вже вказував Європейський суд, дуже погано характеризує нашу державу та ставить під загрозу не лише перспективу євроінтеграції, але й членство України в Раді Європи", - прокоментувала одна з представників Луценка в Європейському суді, адвокат Валентина Теличенко.
Теличенко наголосила, що надаючи другій заяві статусу першочергової "Європейський Суд вочевидь взяв до уваги той факт, що заявником є один з лідерів опозиції в Україні".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правозахисники ОБСЄ: вирок Луценку фактично є покаранням без закону
"Уряд України, система прокуратури в нашій державі сьогодні категорично ігнорують європейські стандарти прав людини та вперто демонструють небажання їх дотримуватися. Європа вже неодноразово нам вказувала на те, що не толеруватиме незаконні переслідування опозиціонерів та усунення їх від політичного процесу. Справи Юрія Луценка та Юлії Тимошенко є принциповими для міжнародної спільноти", - зазначила адвокат Теличенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США закликали звільнити Луценка та інших засуджених екс-чиновників
Нагадаємо, що Європейського суду з прав людини вже призначив публічні слухання у справі "Луценко проти України" на 17 квітня 2012 року.
Коментарі
4C 1954 года по 1991 год население Украины имела ежегодный прирост 1.42 миллина человек т. е. прирост населения был больше чем смертность примерно в 1,5 раза. За двадцать лет независимости Украина сократилась примерно на 37 миллионов человек. Если бы не было переворота в СССР в 1991году, то население Украины за двадцать лет могло бы увеличиться на 37миллионов и составило бы в 2011году 82миллиона человек. На 1декабря 1991года численность населения составляло 52,24 миллиона человек, а если умножить на средний прирост 1.5 раза, то за 20 лет независимости население должно было увеличиться: 20лет х 1,5=30миллионов прироста и на 31декабря 2011 года общее население могло бы составить 52+30=82миллиона. Нас сейчас 45милллионов, значит, население сократилось на 82-45=37миллионов. Сокращение населения в Украине уже имеет не обратимый процесс. Кстати, в этом подсчёте, учитываются и факты выезда в иммиграцию и тех кто выехал за границу на заработки. Независимость Украины оказалась трагедией для украинцев. Этот вакуум будет заполняться другими национальностями: китайцами, вьетнамцами, арабами, неграми и другими народами земли. Основная причина этой трагедии украинцев - это национальная идея, которая конституционно разделила её на языковые регионы и явилась ширмой для грабежа и самоуничтожения народов Украины. Нужно заметить, что самое большое сокращение населения Украины приходятся 2000год – 1,85миллиона, когда премьером был Ющенко, а вице премьером Тимошенко. И 2005 - 2010 годы, население сократилось на 3,5 миллиона