Ексклюзиви
четвер, 21 лютого 2013 18:50

"Через закон Ківалова-Колесніченка була досягнута мета путінської політики" - Головатий

"Через закон Ківалова-Колесніченка була досягнута мета путінської політики" - Головатий
Сергій Головатий. Фото: tyzhden.ua

Через закон "Про засади мовної державної політики" утворився юридичний вакуум, внаслідок якого українська мова стала незахищенною.

Про це сказав розробник нового мовного законопроекту, який у Верховній Раді зареєстрували депутати від опозиційних фракції, екс-міністр юстиції Сергій Головатий.

Він наголосив, що з ухваленням закону Ківалова-Колесніченка "Про засади державної мовної політики", українська мова як державна залишилася без юридичного захисту.

"У такий спосіб (ухвалення "мовного" закону) була досягнута мета путінської політики, яку зробили путінські орденоносці, - наголосив Головатий. - Але мене цікавить у цьому інше: яка виникає юридична ситуація у зв'язку з набуттям "чинності" цього закону "Про засади державної мовної політики"?".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В опозиції обіцяють добиватися ухвалення нового мовного законопроекту

Він пояснив: "Вийшло, що стосовно української мови юридичний режим настав набагато гіршим, аніж він був за законом 1989 року, який надавав українській мові статусу державної. У цій ситуації утворився юридичний вакуум, коли українська мова, внаслідок прийняття закону Ківалова-Колесніченка, позбулася юридичного захисту як державна мова".

"Закон, який впровадили російські шовіністи, у багатьох ситуаціях поставив російську мову у вжиток на рівні з українською. У більшості випадків він дав вибір: або українська, або російська, і це, зокрема, у тих випадках, які стосуються державної діяльності, діловодства, судочинства, юридичної допомоги — всієї публічної сфери. Але ж ми знаємо, що таке "або-або" у тих умовах, в яких існувала українська мова і розвивалося українське суспільство", - зауважив Головатий.

Таким чином, на переконання екс-міністра, українська мова юридично попри юридичний статус державної на рівні закону втратила статус державної і юридичні механізми її захисту. Саме тому, за його словами, і було розроблено новий "мовний" законопроект, який має змінити цю ситуацію.

 

Зараз ви читаєте новину «"Через закон Ківалова-Колесніченка була досягнута мета путінської політики" - Головатий». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

63

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

10.03.2013 09:30:45мовнюк213.238.8.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

а хто заважае головатим мовою волати???

09.03.2013 22:34:31фаря213.238.8.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Фарион любит Лепса, но стесняется рюмки водки
Нардеп от ВО "Свобода" Ирина Фарион любит российского исполнителя шансона Григория Лепса. Об этом стало известно из ее интервью телеканалу ТВі.На вопрос ведущего: "Неужели нет ни одной русскоязычной песни, которая вам нравится, любого жанра?" Ирина Фарион ответила: "Могу послушать. Есть некий исполнитель очень экспрессивный, эмоциональный, страстный, с глубоким текстом...". В ходе беседы выяснилось, что это российский исполнитель шансона Григорий Лепс. Фарион сразу же начала оправдываться: "Я не знаю, что это такое, но он поет экспрессивно".

04.03.2013 15:23:23карась85.223.232.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

"Через закон "Про засади мовної державної політики" утворився юридичний вакуум, внаслідок якого українська мова стала незахищенною." --

кому и на кой ляд нужен диалект нуждающийся в ЗАЩИТЕ??! на востребованных языках - говорят, невостребованные - отмирают. говоря о "защите" мовнюки сами признают ненужность мовы.

22.02.2013 11:15:00!176.36.133.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

П....Р!! Он во всём - п...р!!!!

22.02.2013 09:34:25Влад77.120.166.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

В самом деле,у некоторых рот не закрывается-брешут про ОУН-УПА что ни попадя.Правда в том,что они-герои украинского народа.А злопыхателям из России напомню-за период с 1945 по 1954 год на территории западных областей Украины действовало в общей сложности 152 отряда НКВД экипированных в форму УПА,знающих язык,обычаи и даже песни.Вот эти отряды лютовали по полной,издевались над мирными жителями как могли-грабили,жгли,насиловали,уб ивали.Догадайтесь с трех раз зачем это делалось.Про это наши российские и русские "доброжелатели" или не знают или не желают вспоминать.

09.03.2013 22:36:46ты тупень213.238.8.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

ты реально дегенерат! ты западенскую гоиру слышал?
откуда столько нквдшников в совершенстве владеющих ей???ты как селюка обманешь, если он пришлых на нюх чует?
ответ прост
видать это были перекрасившиеся бандеровцы

26.02.2013 23:22:49ППШ86.62.105.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Вибачаюсь поставив випадково вам мінус хоча мав бажання підтримати. Діти вертухаїв, а таких було по всій єсєсєрії сотні і сотні тисяч, не бажають знати правди.. І правду про те лихоліття ще не всю сказали . Поляки погодились про те що вони перші почали - посіяли вітер.Вибачились. Так само як і українські вояки...

22.02.2013 09:01:10москалям37.52.85.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

москалю,Бандерівців горсть, 5 000, пиз.. так всю, твою імперію,з 1943 по 1958, що, ти, потомок переляканий, 100 років помниш, та боїшся по цей день, БАНДЕРА в тебе з язика не злазить, ви лякали і тепер лякаєте своїх дітей ним. Це Герой України, як добре що ви його пропагуєте.. А тепер, ви дрочите піську На всю Україну. Почнете тут, вас порвуть як паршиве котеня, Ти не думаєш, що вас чекає то, що братів поляк, що жодного з вас мандавошок, тут не залишеться. Думаю ти,паскуда, не тут,тому ведеш себе так нагло,помни ви їх пересилили до себе.Помни, це вам, не чечени.

22.02.2013 00:25:08олександр193.151.107.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Як можна змінити ситуацію із мовним законом, коли його прийняла Верховна Рада, у якій було 36% етнічних українців, а в нинішній тільки 29%?. Що, євреї і росіяни будуть захищати нашу мову? Прикро, що Головатий за 5 років слугування "регіоналам" так і не навчився зріти у корінь.

21.02.2013 22:01:09222212.22.201.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Кожний хто розмовляє в Україні російською, бажаючи того, чи ні, засвідчує свій особистий колоніальний статус . Звичайно, російськомовний українець може знайти тисячу пояснень, чому він не розмовляє мовою своєї країни, але просте за змістом послання - я колонізований мешканець країни, яка до цього часу не позбулася колоніального минулого - перше, що він посилає світу і співрозмовнику.

21.02.2013 21:12:38Микола93.153.189.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Селяне ! учите русский язык и не забывайте украинский - вот и все !;)

21.02.2013 21:36:08Миколке31.41.69.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

А может на оборот поставиш вопрос ?

22.02.2013 09:02:35думай миколо37.52.85.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

москалю,Бандерівців горсть, 5 000, пиз.. так всю, твою імперію,з 1943 по 1958, що, ти, потомок переляканий, 100 років помниш, та боїшся по цей день, БАНДЕРА в тебе з язика не злазить, ви лякали і тепер лякаєте своїх дітей ним. Це Герой України, як добре що ви його пропагуєте.. А тепер, ви дрочите піську На всю Україну. Почнете тут, вас порвуть як паршиве котеня, Ти не думаєш, що вас чекає то, що братів поляк, що жодного з вас мандавошок, тут не залишеться. Думаю ти,паскуда, не тут,тому ведеш себе так нагло,помни ви їх пересилили до себе.Помни, це вам, не чечени.

21.02.2013 21:40:41Микола93.153.189.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Согласен . Селяне - не забывайте укр.рiдний i вчить росiйскiй;)

26.02.2013 23:24:59Степан86.62.105.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Микопа здається мені шо ти Іван???!!

21.02.2013 21:46:04Настя92.242.118.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

А як бути мешканцям міст??? Чому така увага лише селянам???

22.02.2013 00:27:43Микола93.153.189.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Изв. А Вы с какого села ?

22.02.2013 13:49:38Настя92.242.118.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Російською слід писати "из", а не "с". Ви ж виказуєте своє сільське походження (якого, схоже, соромитеся). Якби я була з села, я б і на гадці не мала цього соромитися. А тим більше, не стала б допитуватися, чому така увага – лише їм. І не питала б про те, що робити мешканцям міст. Тож, з логікою у Вас поганенько. Незалежно від місця проживання.

21.02.2013 21:08:4511195.158.61.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Ганьба этим кацапским крысам!!! Гадику и Пидрахую!

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути