![За два тижні правоохоронну систему паралізує - голова Нацполіції](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/823/823714_w_300.jpg?v=0)
Якщо до Кримінально-процесульного кодексу до 15 березня не внесуть зміни, то робота правоохоронної системи паралізується.
Про це заявив голова Національної поліції Сергій Князєв на засіданні Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення діяльності правоохоронних органів, пише "Українська правда"
У жовтні 2017-го парламент ухвалив закон, яким вніс зміни до господарського, цивільного, адміністративного кодексів та інших законодавчих актів, нагадав він.
Під час підготовки законопроекту зробили багато технічних помилок і якщо їх не виправити та не внести зміни до 15 березня, коли він має вступити в силу, то це паралізує роботу правоохоронної системи, продовжив головний поліцейський.
Відповідно до цих змін, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а також про проведення процесуальних слідчих дій повинні вноситися юридичними особами, що у випадку з поліцією – передбачено виключно щодо обласних главків поліції.
Слідчі підрозділи позбавлені можливості звертатися до місцевого суду для отримання дозволу на обшук, тимчасового вилучення майна, накладення арешту, обрання запобіжних заходів.
У цьому випадку співробітники всіх слідчих підрозділів обласної поліції будуть зобов'язані звертатися з клопотаннями лише в один суд, розташований за місцем розташування Головного управління Нацполіції в окремій області.
"Як приклад: всі слідчі підрозділи міста Києва та Київської області повинні звертатися виключно до Шевченківського районного суду міста Києва – за місцем розташування юридичних осіб поліції в місті Києві та Київській області. Цим же судом будуть розглядатися всі клопотання слідчих СБУ та ДФС", - пояснив він.
Це призведе до невиправданої витрати часу слідчим на отримання вказаних ухвал та значно збільшить навантаження на слідчих суддів місцевого суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початком війни відкрили арсенали - стався сплеск опору працівникам поліції - Князєв
Голова Нацполіції нагадав про безпідставне закриття кримінальних проваджень за формальною ознакою.
Йдеться про обов'язок слідчого або прокурора закрити кримінальне провадження у разі, коли строк досудового розслідування закінчився, а жодній особі так і не було повідомлено про підозру.
Сьогодні у провадженні слідчих підрозділів поліції перебуває понад мільйон кримінальних проваджень. Із них повідомлено про підозру лише у 6,6 тисячах випадків.
3 жовтня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до кодексів, який запускає судову реформу.
Після цього низка депутатів і юристів заявили, що до прийнятого закону нардеп-"радикал" Андрій Лозовой вніс поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів.
Ця поправка зменшує строки розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років до 3 чи 6 місяців. Таким чином кількість відмов у початку розслідування при неочевидних злочинах значно збільшиться, оскільки правоохоронці не братимуть на себе відповідальність розслідувати ці злочини так швидко.
Коментарі