Фермерські профільні організації б'ють на сполох, а громадські об'єднання закликають до спротиву. Українці ледве оговталися від того, як рік тому брутально вночі, з порушенням Конституції, було проштовхнуто закон про розпродаж землі. Усвідомлюючи свій майбутній програш у Конституційному суді, "слуги" спробували в турборежимі проштовхнути ще два законопроєкти, які не лише закріплять продаж української ріллі іноземцям, а й знищать фермерство та віддадуть за безцінь надра — скарб майбутніх поколінь. Атаку зупинено завдяки непохитній позиції Юлії Тимошенко та її партії "Батьківщина", яка єдина з парламентських фракцій захищає інтереси народу і фермерства. Але боротьба тільки починається.
Останній парламентський тиждень показав, що для монобільшості немає жодних нагальних проблем у державі. Ані карколомного падіння економіки, ані коронавірусної епідемії, ані тарифної кризи — і тим паче немає кризи політичної, хоча уряд розписався в власній нездатності виконувати навіть покрокові рішення Верховної Ради.
Замість вирішувати проблеми країни, "Слуги народу" в турборежимі намагалися проштовхнути через парламент законопроєкти "другого етапу земельної реформи", №2194 та 2195. Для фермерів і сільськогосподарської галузі — це тотальна зачистка галузі під нових господарів. Певніше за все, іноземних.
На це вказує експертний висновок Асоціації фермерів та приватних землевласників, яка рішуче виступила проти. Законопроєкти прибирають усі запобіжники перед масовою скупкою земель іноземцями та іноземними юридичними особами. Також вони полегшують рейдерський захват земель постійного використання, на яких зараз працюють малі фермери. Власники паїв матимуть значно менше прав, ніж орендарі — великі агрохолдинги, до яких належать навіть американські пенсійні фонди.
Найнебезпечніший "подарунок" законопроєктів від "монобільшості" — це пріоритет на земельних торгах не для фермера і не для селянина, а для розробника надр. Разом із дозволом на зняття верхнього шару ґрунту і зміною цільового призначення землі це призведе до знищення не лише фермерства, а й українських чорноземів. "Слуги" завбачливо вилучають із Земельного кодексу поняття особливо цінних земель, щоб їх розпродати задешево як безплідні скелі чи пустелі, а потім на їхньому місці зводити що завгодно — хоч радіоактивні смітники.
Б'ють тривогу й екологи. Передача у приватні руки комунальних природних територій призведе до знищення природоохоронних зон, застерігає голова Української природоохоронної групи Олексій Василюк. Уже є моторошний доказ — політичний експерт Наталія Глоба ще рік тому наводила приклад села Семенівка на Чернігівщині, де агрохолдинги "дохазяйнувалися" до перетворення чорнозему на пустелю. А законопроєкти від монобільшості прибирають весь державний нагляд.
Політичний експерт Ігор Петренко зауважує, що подібне господарювання, помножене на кліматичні зміни в Європі, спричинить падіння плодючості української землі на 50%.
Продаж землі за відсутності контролю і повного права нових власників робити з нею все, що заманеться, стане крадіжкою не лише народної власності, а й майбутнього країни.
На заваді цього жаху в парламенті стала лише фракція "Батьківщина" та її лідерка Юлія Тимошенко. Вони подали понад тисячу правок, домоглися їхнього розгляду за повною процедурою і завдяки цьому заблокували ухвалення антиукраїнських законів. Це послідовна й чітка позиція, спрямована на захист фермерів і селян.
Через це підтримка "Батьківщини" в народі неухильно збільшується — зростання рейтингу та позитивну динаміку відзначають всі політичні експерти.
Саме Юлію Тимошенко люди бачать найбільш професійною і компетентною рятівницею країни від криз по всіх фронтах.
І вона не підведе.
Коментарі
1