— Син спить до десятої ранку, на роботу не ходить і заробляє 30 тисяч гривень у місяць. Кажу: "В кого ти їх украв? Давай вернемо, доки не подали в поліцію", — лучанка 53-річна Тетяна Муляр розповідає про сина Дениса, 28 років.
Після університету він два роки працював менеджером. Почав шукати дистанційну роботу, поза офісом.
— Тоді була мода відкривати інтернет-магазин. Так з'явився мій "Віп-іт", — каже Денис Муляр. — Торгував елітними закусками — хамоном, салямі, чорною і червоною ікрою. Запустив перед Новим роком. За перший місяць каса була більша, ніж за весь наступний рік. Люди збідніли. Замовлень мало. Магазин закрив.
Познайомився з Андрієм, який обіцяв, що навчить заробляти тисячу доларів за місяць, якщо запишуся на його онлайн-курси. Віддавати 300 "баксів" було стрьомно. Заплатив тільки перший внесок. Послухав дві лекції.
Перших клієнтів знайшов, коли вчився. 150 "зелених" заплатили за рекламу для швейної фабрики, яка виготовляє вишиванки. Ще 100 — для приватного садка, де запустили курс польської мови і ментальної математики.
Денис — RRS-менеджер — спеціаліст із пошукової реклами. Допомагає бізнесменам знаходити нових клієнтів і повертати старих.
— За перший місяць заробив 7600 гривень, а вже за другий — 15 тисяч, — продовжує. — Та знань із курсів не вистачало. Тому півгодини на день приділяю навчанню. Раз на місяць беру участь у платному семінарі по інтернету.
Робота з дому економить час. Відпали витрати на проїзд та обід у кафе.
Щоб співробітники почувалися командою, двічі на рік начальство влаштовує корпоратив: перед Новим роком і в червні, коли святкуємо річницю компанії.
— Батьки хотіли, щоб вивчилася на програміста. Та я пішла в журналістику, — розповідає киянка Анастасія Юркевич, 32 роки. — На третьому курсі перевелася на піар. Чотири роки працювала в рекламі. Заробляла 12 тисяч, але пропадала на роботі з ранку до ночі. А брат на другому курсі перестав просити в батьків гроші. Купив айфон і ноутбук "Еппл". Перевівся на заочне. Програмував по ночах, удень відсипався. Пошкодувала, що не послухала батьків. Коли на роботі врізали премії і перестали оплачувати лікарняні, написала заяву на звільнення.
Із 2016 року Анастасія SMM-менеджер — просуває бренди у соціальних мережах.
— Працюю з інтернет-магазинами одягу і взуття. Рекламую через соціальні мережі "Фейсбук" та "Інстаграм" виробників косметики, розважальні й навчальні центри, столичні ресторани.
На роботу витрачає від 4 до 10 год. на день.
— Зараз у декреті. Сідаю за комп'ютер, поки син спить. Працюю зі смартфона під час прогулянок. Встаю о п'ятій ранку. За годину встигаю більше, ніж уночі за 3 години. Маю 10–15 тисяч гривень щомісяця. Якби досконало знала англійську, заробляла би 2 тисячі доларів (50 тис. грн. — ГПУ).
Чоловік Анастасії 29-річний Юрій Горб працює програмістом. На дистанційну роботу перейшов торік.
— Не відмовляю собі ні в чому. Сьогодні можу ночувати на Балі, завтра — на Криті, — говорить Юрій. — Хороші заробітки дозволяють нашій сім'ї подорожувати, а не емігрувати.
До 2018-го працював у столиці на фірму, що займається робототехнікою.
— Три роки не піднімали зарплати. Мав півтори тисячі доларів. Коли сказав, що буду звільнятися, підвищили на тисячу "баксів". Але дистанційна робота у них не віталася. Замовники вимагали конфіденційності. При вході в офіс працівникам заклеювали камери на телефонах. На сайтах оголошень шукав іншу роботу. Резюме відправив п'ятьом компаніям. Троє запросили на співбесіду. Робота з дому їх влаштовувала.
Прокидайтеся о п'ятій ранку
— Робота вдома вимагає дисципліни, — каже тайм-менеджер Інна Литвинова, 39 років. Учить людей правильно розпоряджатися часом. Дає кілька порад, як перейти на роботу поза офісом.
— Хочете все встигати, обмежте час, який проводите у соцмережах, до 30 хвилин на день. Звісно, якщо це не ваша робота. Сюди входить і перегляд роликів на "Ютуб", і листування з друзями у вайбері. В офісі наш час крадуть перекури і кава. Вдома — перекуси, приготування їжі, прибирання і прання.
Прокидайтеся раніше. В ідеалі — починати день о п'ятій ранку, як директор корпорації "Еппл" Тімоті Кук. Але й лягати треба о 22:00.
Записуйте, що хочете зробити за день.
Набувайте корисних звичок. Наприклад, 15 хвилин у день виділяйте на вивчення англійської. А ввечері прочитуйте хоча б 50 сторінок книжки. Тоді ковтатимете по книжці за тиждень, чотири — на місяць. Англійську вивчите за півроку. Звичка набувається за 21 день. Через три тижні будете виконувати це на автоматі.
Під час віддаленої роботи людина теж швидко "вигорає". Не забувайте про відпочинок і час для родини.
Коментарі