Ексклюзиви
четвер, 19 лютого 2009 18:06

"Піратам дозволяють до семи дружин мати"

Автор: фото: Надія ШТУПУН
  Матрос ”Фаїни” Віталій Шелестов (праворуч) із батьками Ніною Філатівною та Анатолієм Івановичем на своєму подвір’ї у Гайсині на Вінниччині
Матрос ”Фаїни” Віталій Шелестов (праворуч) із батьками Ніною Філатівною та Анатолієм Івановичем на своєму подвір’ї у Гайсині на Вінниччині

"В аеропорту 13 лютого нас Ющенко зустрічав. Але нащо мені той президент, коли я маму побачив", — каже матрос "Фаїни", 39-річний Віталій Шелестов. Худий загорілий чоловік сидить у кімнаті батьківського будинку в місті Гайсин на Вінниччині.

— Це був мені самий кращий подарунок, — згадує Віталій зустріч із матір"ю. 71-річна Ніна Філатівна доти ніколи не була в столиці. — Вона мене ще на трапі літака помітила, махала рукою. Коли спустився, обійняла, розплакалася. А більше й не пам"ятаю, що було. Щасливий був.

Віталій сідає на диван і підпирає рукою ліву щоку. В Україні в нього почав боліти зуб.

— Ми пройшли Аденську затоку і перехрестилися, бо саме там найчастіше нападають пірати, — розповідає Віталій. — О третій дня виходжу з настройки й чую вибухи. Дивлюся — дві шлюпки підходять. На них чоловік 15 негрів з автоматами. Молоді, але добре натреновані. Зброя у них наша — автомати Калашникова. Старенькі, правда.

Віталій виходить покурити на вулицю.

— Сварюся з ним за це куриво, — зітхає Ніна Філатівна. — Так багато став курити. Напевне, через стрес. Моя б воля, я його не пустила більше нікуди. Я коли в аеропорту його побачила, вхопила за руку і, як мале дитя, за собою водила. Не могла нічого з собою вдіяти, просто не могла його руки випустити.

Губи жінки починають тремтіти. Чути кроки сина, який повертається з перекуру.

— Пірати сказали віддати всі гроші, — продовжує. — Мовляв, у кого хоч долар знайдуть, розстріляють. У мене, на щастя, і не було з собою багато. У цій метушні я встиг сховати свою зарплатну картку та телефон. В інших мобілки забрали й ноутбуки. Навіть одяг. Вони ж звикли жити в жарі. А в морі вночі до +15 градусів. Негри наші шапки й куртки на себе натягували — мерзли. І простужувалися вони часто.

Батько Віталія 72-річний Анатолій Іванович сидить на стільці. Хитає головою.

Президентів щомісяця міняють. Не сподобався — розстріляли, іншого вибрали

— Піратам по 14–30 років, — веде далі моряк. — Та вони більше й не живуть. Показував один мені на телефоні свою хату. У мого сусіда розвалена халупа стоїть, усе ніяк її розібрати не може. Так вони в ще гірших живуть. Їм дозволяють до семи дружин мати. І президентів щомісяця міняють. Не сподобався — розстріляли, іншого вибрали.

Віталій підкладає руку під хворий зуб, закриває очі від болю. Ще раз виходить покурити. Його мати кладе на стіл ковбасу з сиром, домашній пиріг, який спекла ще вранці.

— Мій Віталік жарену картошку любить з оселедцем. Ще не встигла наготувати, — говорить.

— Ось, то я карандашом на стіні начертив календар, — Віталій з дверей показує фотографії на мобільному. — Кожен день відмічали. На Новий рік ялинку намалював. Ми піратам пояснили, що то в нас велике свято. Дозволили нам штучну поставити — така на кожному кораблі є. І повар спік великий солодкий хліб. Коли нас відпустили, я написав на календарі "Свобода". Ми з хлопцями не один план втечі розробили. Та не наважилися, бо тоді половину з нас пірати перестріляли б.

На мобільний телефон Шелестова приходить есемеска.

— Не можу зараз, — ніжно впівголоса говорить у слухавку Віталій. Дивиться на телефон, знічується. — Це нєвєста із Кишинева. Після звільнення ми ще не бачилися.

Про дівчину нічого не хоче розповідати. Каже, поїде до неї невдовзі.

— Я не хотів би більше в море йти, — кладе телефон на стіл моряк. — Але хіба тут роботу знайдеш? Сусід, он, охоронцем у магазині працює, 600 гривень на місяць отримує. Як на мене, це не гроші, за які варто працювати.

Показує банкноту в тисячу сомалійських шилінгів:

— Оце мені на прощання один з піратів подарував. Сказав, що за цю тисячу можна купити одну дешеву цигарку.

— Уже вдома лишайся, — Анатолій Іванович кладе руку на плече синові. — Газ на другу частину хати треба провести, кришу полатати.

Віталій Шелестов пробув у полоні в сомалійських піратів 134 дні.

Зараз ви читаєте новину «"Піратам дозволяють до семи дружин мати"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути