четвер, 11 листопада 2010 03:31

Незряча Марія Братків маринує помідори

Автор: фото: Ігор Хомич
  Львів’янка Марія Братків (праворуч) перемогла в конкурсі серед незрячих ”Галицька господиня”
Львів’янка Марія Братків (праворуч) перемогла в конкурсі серед незрячих ”Галицька господиня”

"Я готую щодня", — каже незрячий Андрій Кузик, 25 років. Він прийшов у львівський осередок сліпих на конкурс "Галицька господиня".

Участь беруть 30 інвалідів по зору. Усі принесли приготовані вдома закуски.

— Цілий вечір готувалися, — розказує 25-річна Оксана, дружина Андрія. — Чоловік так нервував, бо знав, що один мужик там буде.

Підводить чоловіка за руку до столу зі стравами. Той обережно ставить тарілку з кабачковим тортом. Витягає з кулька варене яйце, чистить його і тре терткою зверху страви.

Андрій не бачить із народження, має дитячий церебральний параліч. Через інвалідність не зміг ніде влаштуватися на роботу. З Оксаною виховує доньку 6-річну Наталю.

— Дехто думає, що якщо не бачиш — то вже все. Складаєш руки на грудях і — або вмираєш, або ждеш, коли все готове до рота капне. Ні, я звик усе сам. До магазину сам іду, на ринок. Жінка на листку напише, що купити. Там показую. Продавці різні бувають, деякі підсовують непотріб. Але в мене нюх добрий, можу визначити, який помідор смачний, а який ні. Добрий завжди солодким пахне. Ковбасу так само можу розрізнити. Якщо пахне приправами — із паперу, а більш натурально, значить, із м'яса.

Незряча студентка-заочниця Київського міжнародного університету 22-річна Юлія Супова ставить посеред столу салат, прикрашений рибками з печива-крекеру. Поруч тулить табличку "Рибка в озері".

— Хай на озеро буде подібне, — притрушує страву зеленню. — Люблю здорову їжу і незвичні поєднання. Мама готує стандартно: якщо розсіл — то розсіл, борщ — то борщ. А я люблю бульйон із майонезом, а борщ із фруктами. Коли смажу, стараюся на сковорідку все за годинниковою стрілкою розставляти. Так знаю, що за чим швидше приготувалося.

— Я якось до своєї колежанки подзвонила, тотально сліпої, питаю, що робиш. Вона: "Помідори закручую". Кажу, як? Ти ж не бачиш? А вона: "А я пальцем окріп мацаю — крутий уже чи ні", — говорить голова товариства сліпих у Львові 52-річна Любов Кукуруза.

Журі оголошує переможницею 65-річну Марію Братків. Вона приготувала салат "Фантазія" з вареної моркви, твердого сиру, маринованих грибів та яєць.

— Такий простенький салатик — і мені приз дали, — бере під пахву кухонний столовий набір із ложок і виделок. — Сама живу, чоловіка похоронила торік. Сусідка колись хороша в мене була, навчила мене всього по кухні. Я і паску печу, і помідори закручую, і голубці готую.

Зараз ви читаєте новину «Незряча Марія Братків маринує помідори». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

02.12.2009 21:00:27Роман88.149.112.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Дуже мудрий кардинал, добре все сказав...Праваославя вчить точно те саме. В цих питаннях в нас розбіжностей з римо-католиками нема...
02.12.2009 18:33:20Подобие85.21.65.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Боже мой! Вы меня пугаете. А что там у Вас со священниками?! Пидоров воцерквовляют? Или сами...того...(свят, свят, свят). Кажись ортодоксальная православная церковь ещё более нетерпима к содомитам, чем католические конфессии.
02.12.2009 17:03:44Я109.86.53.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Скаждым словом согласен Кардинала! Нам бы таких священиков.
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути