Російські військові не зможуть ефективно протидіяти далекобійним ракетам ATACMS, які здатні вражати цілі на відстані 300 км.
Саме слово "балістика" викликатиме тривогу у росіян. Про це в ефірі телемарафону заявив речник Повітряних сил України Юрій Ігнат, передає Gazeta.ua.
Він нагадав, що Україна отримала від Британії та Франції ракети Storm Shadow/Scalp, які мають дальність понад 250 км. Втім, зазначає Ігнат, ракет багато не буває.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Україна буде використовувати ATACMS: Данілов пояснив
"Зараз маємо тандем. Сподіваємося на тріо з німецькою ракетою Taurus, ну і квартет доповнив би непогано ATACMS", - сказав він.
Речник Повітряних сил також пояснив важливість ракет ATACMS для України.
"Це балістика. Навряд російські комплекси зможуть ефективно протидіяти їй. Можливо, але все ж таки це ракета здатна бити щонайменше 300 км, а, можливо, і більше. Саме слово "балістика" викликатиме тривогу у росіян", - сказав він.
Білий дім, ймовірно, прийняв рішення передати Україні "обмежену" модифікацію ракет ATACMS.
Вона буде фактично "марною" для України в контексті атак по великих об'єктах у тимчасово окупованому Криму, оскільки йдеться про "касетні боєприпаси з меншою дальністю дії". Про це у коментарі Newsweek заявив колишній командувач Сухопутних військ США в Європі генерал Бен Годжес.
Раніше під час переговорів з лідером України Володимиром Зеленським у Білому домі (зустріч відбулася 21 вересня) президент США Джо Байден уточнив, що готовий надати певну кількість ракет Україні. Разом з тим Білий дім заявив, що поки що такого плану з передачі ATACMS немає.
Водночас Годжес впевнений, що ракети у своєму "обмеженому" варіанті все ж передадуть.
Коментарі