




Викрито та затримано громадян Китаю, які намагалися передати секретну документацію про український ракетний комплекс "Нептун" до органів безпеки КНР.
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури 26 червня повідомлено про підозру в шпигунстві громадянину Китайської народної республіки, повідомив Офіс генпрокурора.
"Ним виявився 24-річний ексстудент київського університету, який залишився у Києві після того, як у 2023 році його відрахували з ВНЗ за академічну неуспішність. Він намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок озброєнь Сил оборони. Під час досудового розслідування, яке здійснюється слідчим управлінням ГУ СБУ в місті Києві та Київській області встановлено, що іноземець збирав та мав передати своєму батькові, який має тісні звʼязки з органами безпеки та Генеральним штабом Китаю, документацію про ракетний комплекс "Нептун", - ідеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зрадник "зливав" ворогу локації ЗСУ
Це унікальне озброєння Сил оборони України, яке призначено для вогневого ураження всіх видів бойових та десантних кораблів. Саме з "Нептуна" було знищено флагман чорноморського флоту РФ - ракетний крейсер "Москва".
Під час отримання цієї інформації від працівників українських спецслужб та при спробі її передати, він був затриманий. Наразі перебуває під вартою.
Інший фігурант - його батько, постійно проживав у КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина. Вчергове батько підозрюваного заїхав на територію України 7 липня і наступного дня відвідав посольство КНР в місті Києві. 9 липня в межах досудового розслідування він був затриманий. Прокуратура планує останньому вручити повідомлення про підозру у шпигунстві та звернутись до суду з клопотанням про тримання його під вартою.
Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку.
Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж. Там російська військова запропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідінформацію. Серед основних об'єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.
Коментарі
1