
У лютому 2025 року по саркофагу Чорнобильської атомної електростанції вдарив російський безпілотник. Утворилося близько 330 отворів з середнім розміром 30-50 см.
Радіаційний фон не підвищився, що свідчить про відсутність викиду радіоактивних матеріалів, йдеться у доповіді МАГАТЕ.
"На Чорнобильській АЕС тривають роботи зі встановлення масштабів пошкоджень Нового безпечного конфайнмента (НБК) після атаки дрона в середині лютого. Ліквідація пожеж, спричинених ударом, тривала кілька тижнів", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Атака Росії по ЧАЕС спричинила збитки на мільйони - відновлення може затягнутися на роки
Попередня оцінка показала значні пошкодження. Неіржавіючі панелі зовнішньої обшивки, ізоляційні матеріали та значна частина мембрани, що захищає від води, вологи й повітря, були пошкоджені. Крім того, основна кранова система НБК, зокрема зона гаража для обслуговування крана, також постраждала і наразі не працює.
Інші системи НБК - радіаційний і сейсмічний моніторинг, дезактивація, управління радіоактивними відходами, електропостачання та протипожежний захист залишаються функціональними. Системи опалення, вентиляції та кондиціонування також працюють, але не використовуються після інциденту, зазначили в МАГАТЕ.
14 лютого російський ударний дрон пошкодив захисну конструкцію над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Лише 7 березня вдалося остаточно ліквідувати тління "саркофага".
На території Чорнобильської АЕС чергуватимуть підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Рятувальники моніторитимуть радіаційний та тепловізійний фон.
Коментарі