Російські військові останнім часом значно зменшили застосування баражуючих авіаційних бомб по території України.
Очевидно, що їх стало менше. Про це у коментарі NV повідомила керівниця об'єднаного пресцентру оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк.
"Вони не відмовилися від бомбардувань керованими авіабомбами, але, очевидно, їх стало менше. Раніше це було 3-4 рази на добу, потім зійшло до 2-3. Зараз фактично (фіксується – Gazeta.ua) один випадок на добу, як правило", – повідомила вона.
Скоріш за все, за її словами, все це пов'язано з тим, що ці керовані авіабомби вони переоблаштовують із застарілих авіабомб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Небажані гості в Криму": Міноборони України звернулося до окупантів
"Надаючи їм крила, як то кажуть, для того, щоб ці бомби працювали так, щоб неушкодженими лишалися літаки", – вважає Гуменюк.
Вона пояснила, що складність полягає у тому, літаки, які випускають ці керовані авіабомби, не наближаються до зони ураження української системи ППО.
"Нам потрібна не тільки наша авіація, яка також могла б і нищить ворожу авіацію, а ще і достатньо потужні (іноземні – Gazeta.ua) засоби ППО, які допомогли б нам також нищити літаки на більшій відстані, щоб зняти це напруження з повітря", – заявила Гуменюк.
Вона додала, що наразі росіяни ще не можуть повернутися на ті чи інші позиції через високу воду, вони намагаються застосовувати й баражуючі боєприпаси, і авіацію.
Противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар'їнському напрямках, тривають важкі бої.
Протягом доби відбулось понад 28 бойових зіткнень. Про це ввечері 2 липня повідомив Генштаб ЗСУ.
Авіація сил оборони за добу завдала дев'ять ударів по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 22 артилерійських засоби на вогневих позиціях та два засоби протиповітряної оборони ворога.
Коментарі