Ексклюзиви
субота, 13 серпня 2011 10:35

На Волині знайшли останки 230 польських дітей та їхніх матерів

На Волині знайшли останки 230 польських дітей та їхніх матерів

Під час ексгумаційних робіт на Волині польські археологи знайшли останки понад 230 поляків, які загинули в ході волинського конфлікту 1943 року. Переважна більшість знайдених – це жінки і діти. Про це повідомляють "Волинські новини" з посиланням на "Польське радіо".

Як зазначив археолог Олаф Попкєвич, усі рештки знаходилися у неглибокій могилі.

"Чому аж стільки людей вдалося помістити в такій малій могилі? Передусім тому, що це були малі діти. Ми знайшли останки понад сотні малих дітей до 6 років і 50 дітей до 12 років. Решта скелетів належала, ймовірно, їхнім матерям", – сказав Попкєвич.

Також археолог припускає, що знайшли й інше масове поховання в неіснуючому вже селі Воля Островецька.

"Ми знайшли, як припускаємо, ще одну масову могилу. Зі спогадів свідків випливає, що тут поховано близько 250 осіб. З огляду на обмежений час, ми змушені відкласти праці на наступний етап ексгумації", – повідомив фахівець.

Перша ексгумація жертв волинського конфлікту відбулася 1992 року. Тоді археологи знайшли останки 320 осіб. Усі останки поховають поблизу могили, яку споруджено у 1992 році на місці давнього цвинтаря села Острівці.

З ініціативи Ради охорони пам'яті боротьби і мучеництва тут буде збудовано пам'ятник, на урочистому відкритті якого будуть присутні президенти Польщі та України.

Нагадаємо, польські археологи з 26 липня досліджують так зване "поле смерті", що у селі Острівки на Волині, де у 1943 році було вбито багато поляків.

Зараз ви читаєте новину «На Волині знайшли останки 230 польських дітей та їхніх матерів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

18

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

05.08.2012 17:40:52Andrij Lietuva178.191.240.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Buly zhaxxlyvi chasy. Dvi zviriuky- komuni zm ta fashyzm, zchepylysia v smertelnij sxvatci Nixto zaraz nemozhe skazaty, xto buv pravyj, a xto ni. Tomu ce javysce potribno vspomynaty, jak tragediju obox narodiv

18.09.2011 20:34:07Тарас178.158.120.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

цікаво, що в новинах бандерівське бидло вже встигло повідомити, що це справа нквс ..думають люди зовсім тупі і незнают, хто на волині цим займався...

14.08.2011 09:40:31західняк178.94.42.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Це сумно і трагічно.Жінки і діти не винні в тому,що хтось навмисне заселяв вглиб цілісної етнічної території представників чужої нації з метою асиміляції корінного населення.Своєрідна плата за колоніальне панування.
14.08.2011 11:10:30Хохол77.247.181.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
А почему грехи не замаливаешь , а пытаешься оправдать злодеяния "щирых" украинских патриотов истреблявших детей?...Своєрідна плата за колоніальне панування.... Скажи уж проще -это месть украинского быдла , порождения униатских мутантов своим польским панам. Бандеровские ублюдки , вот вы кто!
14.08.2011 14:48:29західняк178.94.133.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ця тема для москалів,що називають себе хохлами не має ніякого відношення.На східних землях не було знайдено останків руских дітей з матерями.Радій,тебе могло б і не бути на світі.
13.08.2011 13:15:201182.145.209.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
интересно какой из героев украины бандера или шухевич руку приложил
13.08.2011 11:34:51tpatriot178.93.201.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
а скльки жерт понесли українці від рук Армії Крайової..., ?????????? тільки у двох селах Холмщини понад 1000 чоловік... "З 1942 року дійшло до конфронтації між поляками і українцями. Терористичні акції польського підпілля проти української інтелігенції і духовенства, спалювання українських сіл і винищення їхніх жителів мали на меті застрашити мирне українське населення Холмщини. Символами цієї трагедії стали села Сагринь (700 жертв), Бересть (300 жертв)." ._._.
14.08.2011 11:05:13Хохол199.48.147.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Так их те же бандеровцы и поубивали ! От рук красной Армии мирное население не гибло, армия воевала с фашистами , отряды НКВС уничтожали бандеровских убийц.
13.08.2011 11:33:25tpatriot178.93.201.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Видалений коментар може бути фішингом!
178.93.201.158 (2011-08-13 11:08:25) - при подальшому зловживанні ваш ip буде забанено!
13.08.2011 10:59:56?!94.179.145.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Ну, що нацюки? То теж совєти вбивали,?! Ваші руки по лікоть у крові поляків. Зараз почнете одбріхуватись і перекручувати правду, як завжди. Вбивали, грабували, тягли з дворів все, що могли.
13.08.2011 12:16:30Олег, Тернопіль95.135.111.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Та вже хоч мовчи про совєти. В даному випадку ніхто не виправдовує цього злочину, і всі повинні знати цю ганебну сторінку нашої історії, щоб вона не повторилась більше ніколи. І попри моє ставлення до воїнів УПА як до наших героїв, я не закриваю вуха, і не роблю вигляд що нічого такого не було. Да, були серед них і сволочі. Радив би і таким як ти поцікавитись історією НКВД і результатами їхньої діяльності в Західній Україні. Краще помянути невинних жертв людського ідіотизму і фанатизму, ніж гризтись під такою статтею.
18.09.2011 20:31:12Тарас178.158.120.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

твої байки нікому не цікаві...до приходу радянської влади на західній Україні в містах жили в основному поляки та євреї, тепер практично тільки українці...це так нквс мабуть українців "розстрілювало" а Ви з неба впали...

14.08.2011 11:15:45Хохол77.247.181.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
І попри моє ставлення до воїнів УПА як до наших героїв, я не закриваю вуха, і не роблю вигляд що нічого такого не було. Да, були серед них і сволочі. ФАШИСТАМИ ОНИ БЫЛИ, ТВОИ ХЕРОИ, В ПЕРВУЮ ОЧЕРЕДЬ. Сволочь-это очень, очень, мягкое сравнение, почти ласкательное! ....НКВД і результатами їхньої діяльності в Західній Україні.... Результатами их деятельности была борьба с бандитами ОУН-УПА и их разгром.
13.08.2011 10:50:23с87.149.55.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
совєти вбивали під керівництвом сталіна а нам повинно бути соромно що такі як симоненко ще у парламенті сидять люстрацію і на совки!
14.08.2011 11:26:35Хохол68.169.35.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А бывший первый президент Кравчук и его коммунистическое прошлое? Ты его прощаешь ? Очевидно потому, что он , по его рассказам" пирожки " патриотам"-убийцам в лес носил? Или Кучму , за его пасквиль "Украина не Россия", или Юсченко ,сына лагерного провокатора , привыкшего в концлагере попивать "хороший кофе" , или активистку тимошенницу? ...
13.08.2011 11:17:55грін194.44.136.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
закрий свій брудний брехливий писок йолопе бандерівський! тут факти наводять підтверджені вашими ж вбивцями з ОУН-УПА а ти й це заперечуєш! гріх тобі, брехун!
13.08.2011 12:19:59Олег, Тернопіль95.135.111.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Он там трішки вище, під статтею, є аналогічні зсилки на статті ро останки жерт НКВС. І ніхто нічого не заперечував - людина висловила свою думку що комуністи мали б бути заборонені за свої злочини. І я цю думку цілком підтримую
14.08.2011 11:39:16Хохол192.251.226.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
За словами Олега Куцина, одяг та зброя знайдених вояків – чехословацького взірця. За попередніми результатами експертизи, померлим було від 18 до 25 років. Їх розстріляли, про що свідчать отвори від куль.???? И ОСТАВИЛИ НА " ПАМЯТЬ" ОРУЖИЕ? А МОЖЕТ ОНИ ПОГИБЛИ В БОЮ? Мова про те, аби розкопати поховання січовиків, йде вже понад 20 років. Тому дуже добре, що за розкопки взялися саме професіонали". ВОТ С ЭТОГО И НАДО НАЧИНАТЬ , А НЕ ЗАНИМАТЬСЯ ПОЛИТИЧЕСКИМИ ПРОВОКАЦИЯМ !
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути