


Контррозвідка Служби безпеки запобігла серії терактів у Харкові.
У прифронтовому місті затримано агента ФСБ, який на замовлення окупантів готував вибухи біля держустанов регіону, передає пресслужба СБУ 2 липня.
"Для вчинення злочинів фігурант виготовив три саморобні вибухові пристрої (СВП), які потім заклав у схрони для виконавців запланованих терактів. Як встановило розслідування, підготовкою вибухівок займався місцевий агент ФСБ - 48-річний лаборант одного з Харківських університетів. Ворожа спецслужба завербувала його через Телеграм-канали. За інструкцією свого куратора агент виготовив СВП для дистанційного підриву, "підсиливши" їх гайками, шурупами та цвяхами", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студент на замовлення окупантів коригував ракетно-дронові атаки РФ
Для конспірації фігурант споряджав вибухівку у квартирі своїх сусідів, які виїхали за межі міста і залишили йому ключі, щоб він доглядав за їхнім помешканням.
Два готові СВП, обладнані телефонами для віддаленої активації, фігурант заклав у схованки, координати яких отримав від куратора.
Щоб не викликати підозр, зловмисник маскував СВП під різні побутові предмети, у тому числі спортивні м'ячі.
Співробітники СБУ завчасно викрили ворожого агента, задокументували його злочини і затримали на гарячому, коли він облаштовував схованку для третьої вибухівки біля багатоквартирного будинку.
Під час обшуків у затриманого вилучено компоненти для нових СВП і телефон, з якого він контактував з російською спецслужбою.
Слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.
Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку.
Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж. Там російська військова запропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідінформацію. Серед основних об'єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.
Коментарі