— Я виросла в місті Чорноморську Одеської області. У сім'ї говорили російською. З українською познайомилася в дитячому садочку. Там бавилися в народні ігри, водили "Подоляночку" і співали пісень. Тоді ж з мамою почали читати казки українською, — розповідає 26-річна Валентина Павлушенко з Києва.
Потім українською говорила на уроках в школі. На перервах із вчителями й однолітками спілкувалися російською.
— Та моя гімназія славиться вчителями української мови і входить до 100 найкращих шкіл України за результатами ЗНО, — веде далі. — В мене виявили хист до вивчення української. Відправляли на олімпіади. Я доходила до всеукраїнських і перемагала. Але в побуті залишалася російськомовною.
Через хороші знання мови люди почали просити допомогти виконати домашнє завдання, підготуватися до екзамену.
— Відчула, що життя моє буде пов'язане з українською. Вступила до Інституту журналістики в Києві. Почала підробляти репетиторством, — каже Валентина Павлушенко. — Якось задумалася, що мова у соцмережах зараз важлива. Стала писати лише українською. Тоді російська в мене почала відходити на другий план. Сьогодні нею вже незручно писати. Все більше говорю українською, з донькою — постійно. Мені комфортно. Відчуваю, що українська властива більше, ніж будь-яка інша мова. Це якесь повернення до витоків.
Кілька тижнів тому в одного з учнів на сторінці в інстаграмі побачила допис про реєстрацію на Мовомаратон — 30‑денну акцію переходу на українську мову.
— Я зареєструвалася, щоб дізнатися про подолання психологічного бар'єру, — каже Валентина. — Все ще не можу перейти на українську під час спілкування з батьками. Написала про це психологу, з яким нас познайомили.
Коментарі
Я тоже поменяла доллары на гривну и отнесла с банк. Так доходней и надежней. А спекулянтам разным я больше не верю. Неправду они нам говорят. И на том с нас и нашего страха имеют.
В январе народ традиционно несет деньги в банк. Многие предпочитают под новый год уйти из гривны в доллар и переждать начало нового года. А потом, убедившись, что все спокойно, снова кладут гривну на депозит. Это январь выдался более бурным, чем предыдущий, потому что прошлой осенью на выборах народ пугали обвалами и дефолтами и многие расторгли договоры и сняли деньги с депозитов, решив переждать.
Сколько еще валютчики нам голову будут морочить?! Пора их всех поставить на место.
Три процента - копейка, депозиты еще вдвое могут дешеветь без особых последствий. Кредиты снизили ставки намного больше, это куда более весомый аргумент в оценке процентных изменений, чем 3 процента на завышенных депозитных предложениях.
потому что люди верят в нашу власть и массово кладут гривню на депозиты... слава украине. януковичу азарову и арбузову- слава.