Киянин 49-річний Олексій Барчук третій рік здає напрокат шуби.
— Справа вигідна, але затратна на початку. Треба вкласти хоча б півмільйона гривень. Гроші потрібні на закупку шуб у Греції, рекламну кампанію, приміщення для магазину, сигналізацію, — розповідає підприємець. — Найбільший попит на Новий рік та Різдво, шуби беруть на корпоративи.
Щоб орендувати шубу, потрібно залишити паспорт, ідентифікаційний код або заплатити її повну вартість.
— Шуби не повертали двічі. Торік місяць їздив до клієнтки на Оболонь. Взяла шубу на 2 години і пропала. Телефон не відповідав. Виявилося, з хлопцем поїхала за кордон. А потім ще тиждень боялася йти до нас. Ту шубу забрала на виплат. А довгу шубу з лисиці так і не повернули. В паспорті виявилася липова прописка.
Орендна плата залежить від вартості виробу та часу використання. В середньому взяти шубу на добу обійдеться від 7 до 18 тис. грн. На годину — від 1,5 тис.
— Мої клієнти — це багаті люди, які часто бувають на прийомах, їздять за кордон. І для них вдягати двічі одну річ не престижно. Хоча бувають винятки. На початку грудня прийшла жінка, взяла за 3 тисячі шубу для фотосесії. Казала, що відкладала гроші чотири роки, — каже Олексій. — Влітку майже нічого на шубах не заробляю. Здаю напрокат вечірні сукні.
Коментарі