Видання Military Watch Magazine написало, що Росія нібито має можливість виробляти до 300 ракет "Орєшник" на рік.
Водночас у ЦПД вже спростували цю інформацію.
"Це 25 одиниць на місяць, за оцінками Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Ракети цього класу є першими у своєму роді, розробленими в Росії з 80-х років, і поєднують у собі дальність польоту до 4000 км і здатність нести кілька боєголовок із незалежним наведенням на ціль. Після першого бойового застосування Росією балістичної ракети середньої дальності "Орєшник" 21 листопада ГУР Міністерства оборони України оприлюднило дані розвідки про можливості російської промисловості з виробництва нової системи озброєння", - йдеться у матеріалі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Орєшнік" вже запускали двічі - сказав експерт і припустив, куди наступний удар
Здатність цієї ракети розміщувати як ядерні, так і звичайні боєголовки та вражати до шести цілей робить її "вельми цінним засобом ураження", зокрема, сил Західного блоку в усій Європі, а також у глибині Тихого океану та Арктики.
Очікується, що значна "асиметрична" цінність "Орєшника", як засобу протидії набагато більшим силам НАТО, призведе до того, що Росія розгорне її у великій кількості. Експерти підкреслюють, що існує ймовірність того, що збільшення виробництва цієї ракети може відбутися виключно за рахунок скорочення виробництва балістичних ракет міжконтинентальної дальності, зокрема РС-24 "Ярс". Хоча у 2010-х роках виробництво системи "Ярс" становило в середньому 22 ракети на рік, що робить досягнення виробництва 300 ракет "Орєшник" значною зміною.
"Інформація про здатність росії виробляти 25 "Орєшників" на місяць не відповідає дійсності. Видання, через яке поширена дана дезінформація на англомовний простір, є своєрідною прокладкою для легітимізації вигідної для РФ інформації і подальшого її розповсюдження. Мета вкиду - поширення страху в західних суспільствах", - наголосив тим часом голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після удару "Орєшніком" Герасимов телефонував голові армії США - NYT
Внаслідок санкцій у Росії суттєво сповільнився цикл виробництва високотехнологічних ракет.
"Так, вони виробляють Х-101 чи "Калібр" і накопичують їх завдяки інтенсивному використанню "Шахедів". Втім, виробництво більш технологічних ракет, таких як "Кинджал", йде на одиниці. А "Орєшнік" - це ще більш технологічний цикл, тому інформація про штампування цієї МБР є свідомим фейком", - додав Коваленко.
Цьогоріч Україна вже виготовила перші 100 ракет. Це стало можливим завдяки роботі Міністерства оборони, яке координує як державні, так і приватні ініціативи у ракетобудуванні. Зокрема, відновлене та масштабоване серійне виробництво крилатих ракет Р-360 комплексу "Нептун". Модифіковані ракети тепер здатні вражати цілі на більшій дальності.
Приватні підприємства також демонструють неймовірні результати. Наприклад, новий стартап реалізував проєкт ракети "Паляниця", яка вже вийшла у серійне виробництво завдяки підтримці Міноборони.
Коментарі