Про це на прес-конференції у Сімферополі повідомив Іззет Хаїров - брат потерпілого.
"Ми взяли, на наш погляд, незначну суму: 10 мільйонів (гривень) морально-матеріальної шкоди (Хаїрову) за відірвану кисть і одержану травму вуха та по 100 тисяч (гривень) кожному з інших потерпілих (дружині, синові й доньці)", - сказав Хаїров.
Крім того, Хаїров висловив незадоволення тим, що одержану братом травму хочуть визнати побутовою.
Сам потерпілий скаржиться, що правоохоронці оплачували лікування, коли він перебував у лікарні, після виписки з медустанови допомоги не було.
Нагадаємо, вночі 22 лютого бійці "Беркута" увірвалися до будинку сім`ї Хаїрових у селищі Мирне поблизу Сімферополя, де за інформацією, яку вони отримали, нібито переховувався розшукуваний, який викрав доньку своєї колишньої співмешканки. Бійці застосували під час проведення спецоперації світлошумові гранати. Одна з них пошкодила руку Хаїрову, йому довелося ампутувати кисть.
За наслідками проведеного міліцією службового розслідування покарано 23 правоохоронців, з них 2 - звільнено з органів внутрішніх справ, 5 - знято з посад, 8 - попереджено про неповну службову відповідність, решті - оголошено догани і суворі догани.
Прокуратура передала кримінальну справу до суду в Сімферополі. Висунуто звинувачення у перевищенні влади заступнику командира полку "Беркут" і виконуючому обов"язки заступника начальника Сімферопольського районного відділу міліції, ці посади вони посідали на момент спецоперації.
На прес-конференції адвокат Хаїрова Олександр Лісовий висловив незадоволення якістю досудового слідства і проведенням закритих судових засідань. "Слідство не мало на меті точно і повно визначити причини, які зробили можливою цю трагедію. Слідство мало завдання визначити "стрілочників" - ними сьогодні є два офіцери середньої ланки, - відзвітувати перед суспільством про проведене розслідування і запропонувати суспільству забути цю трагедію", - сказав захисник. За його словами, двоє обвинувачених "не є головними особами", які винні у надзвичайній події.
Стало відомо, що влітку сім"я Хаїрових звернулася до Європейського суду з прав людини із заявою, в якій вони стверджують, що є жертвами "порушення права на життя", "нелюдського і зневажливого поводження" і "порушення недоторканності житла".
Голова Асоціації ветеранів спецпідрозділу "Беркут" у Криму Володимир Крашевський у коментарі журналістам на запитання, чи згодний він із заявою адвоката про те, що слідство - неповне, а на лаві підсудних мають бути не лише два правоохоронця, відповів: "Є колишнє керівництво Главку (міліції Криму), ці питання треба ставити їм. Група спецназу працювала правомірно, застосування спецзасобів було правомірним. Приїжджало до Сімферополя кілька серйозних комісій з Києва, які всі крок за кроком розглядали. Чому про це не говорили на суді? Проведення спеціальних заходів є закритою інформацією".
У міліції Криму повідомили, що правоохоронці виконали те, що обіцяли, - сплатили лікування Хаїрова і зробили ремонт в тих приміщеннях будинки, які постраждали в результаті штурму.
У прокуратурі автономії утрималися від коментарів справи, яка розглядається в суді, повідомляє УНІАН.
Коментарі
4