З 1 грудня 2024 року оновлюються правила бронювання підприємствами чоловіків від мобілізації.
Компанії, які до 22 листопада отримали статус критично важливих, зберігають його до 28 лютого 2025 року. Статус можуть анулювати з певних причин, ідеться у новій постанові Кабміну.
Згідно з документом, право на бронювання мають співробітники підприємств, визнаних критично важливими, за умови, що їхня заробітна плата перевищує мінімальну (8 тисяч гривень), помножену на коефіцієнт 2,5, тобто не менше 20 тисяч гривень.
Крім того, ці працівники повинні бути внесені до військового обліку, мати уточнені облікові дані та не перебувати в розшуку.
Низка міністерств та обласних органів влади повинні встановити критерії, згідно з якими певна компанія отримає статус критичної важливої для економіки держави, регіону, громади, галузі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд змінив порядок бронювання
Основні пункти про оновлені правила бронювання підприємств:
відстрочка від призову, встановлена Мінекономіки до набрання чинності постанови (до 22 листопада), буде діяти до 28 лютого 2025 року;
відстрочки, призначені через "Дію" до 22 листопада, діють на той термін, на яких їх призначили, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року;
відстрочку можуть анулювати, якщо буде відповідне рішення Мінекономіки або іншого органу влади, який її призначав;
критично важливі підприємства, у яких цей статус закінчується до 30 листопада, зберігають його до 31 грудня 2024 року;
підприємства можуть отримати статус критично важливого, якщо у них немає заборгованостей з податків та ЄСВ;
органи влади повинні протягом 10 днів сформувати чіткий перелік критеріїв, за якими підприємство отримує статус критично важливого для економіки, населення, Сил оборони.
В Україні посилюють контроль за порушниками мобілізаційного законодавства та правил військового обліку.
Тепер ТЦК обмінюватимуться даними з кількома правоохоронними структурами та навіть спецслужбами, які мають більше можливостей для виявлення осіб, що не виконали вимоги законодавства, заявив міністр оборони України Рустем Умєров.
Коментарі