Співпраця з українцями за кордоном збільшує ймовірність повернення людей на батьківщину. Для представників діаспори варто вводити квоти та пільги на навчання в Україні, при влаштуванні на роботу чи відкритті власної справи. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів Олексій Позняк зі столичного Інституту демографії та соціологічних досліджень.
"По-перше, треба сприяти відкриттю українських шкіл за кордоном. Хоча б суботніх чи недільних. Загалом варто підтримувати зв'язки діаспори всередині конкретної країни. Адже коли люди об'єднуються, проводять спільні зустрічі, вони повільніше інтегруються в нове іноземне середовище. А введення квот та пільг на навчання для українців з-за кордону підвищує ймовірність того, що вони тут залишаться. Якщо це станеться, то є вірогідність того, що в Україну переїде вся їх сім'я", - розповів експерт.
Для повернення українців на рідну землю потрібно вибудувати чітку стратегію. Адже навіть за умови економічного сплеску в Україні більшість мігрантів не захоче повертатись.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Є ризик утворення масштабних безлюдних територій" - експерт про скорочення населення
"Люди, які вже інтегрувалися у суспільство, мають хорошу роботу чи власну справу, віддали дітей у місцеву школу, не мають мотивації знову переїжджати. Для цього потрібні цілеспрямовані заходи й економічні програми, - пояснив Олексій Володимирович. - Мігрантів потрібно зацікавити. Наприклад, пільгами при відкритті власної справи, доступами до дешевих кредитів. А просто покращення умов життя не гарантує повернення діаспорян".
Усі країни Європи працюють зі своїми діаспорами. Аби ті не забували про своє коріння, не втрачали зв'язку. У 1990-х роках Португалія проводила інформаційну кампанію для повернення трудових мігрантів із Франції.
"Польща свого часу домовлялася з урядами Іспанії і Португалії про розміщення рекламних плакатів. На них писалось: "Я пропрацював у такій-то країні декілька років. Але економіка Польщі розвивається, тому я повертаюсь". Кожна подібна дія - це вже крок. Щоб подолати шлях, потрібно багато кроків. Тому будь-який рух у правильному напрямку є важливим", - наголосив Олексій Позняк.
Коментарі