У Будапешті неподалік Дунаю, де встановлено пам'ятник Тарасу Шевченку, офіційно відкрито майдан імені українського поета. Таке рішення прийняли Збори угорської столиці, повідомляє Укрінформ.

У церемонії офіційного відкриття майдану Тараса Шевченка взяли участь представники угорського уряду, самоврядування ІІ району угорської столиці, Державного і місцевих самоврядувань українців Угорщини, українського посольства, численна громадськість.
"Перший в Угорщині майдан Тараса Шевченка, рішення про іменування якого прийняли Збори угорської столиці, з'явився з ініціативи самоврядування українців ІІ району Будапешта за підтримки Державного самоврядування українців Угорщини і місцевої влади ІІ району столиці", - наголосила під час офіційної церемонії голова Державного самоврядування українців Угорщини Ярослава Хортяні.
Про значення творчості Шевченка, вшанування імені Великого Кобзаря сказав у виступі під час церемонії посол України в Угорщині Юрій Мушка.

"Назвою майдану іменем Тараса Шевченка угорці віддають данину поваги і шани великому сину і пророку українського народу", - сказав український посол. Вінки до монумента Кобзарю поклали представники державного і місцевих самоврядувань українців Угорщини, українського посольства, ІІ району Будапешта, окремих угорських громадських організацій. А у 2010 році у датській столиці встановили бюст Шевченку - перший пам'ятник поету у країнах Скандинавії. У 2009 році пам'ятник Великому Кобзарю також відкрили в столиці Азербайджану місті Баку.
Коментарі
8почекаємо коли мадярони почнуть обливати памятник і згадай про 39 рік як на Верецькому перевалі поляки з мадяронами розстрілювали українців і чому тепер не спокутують гріхи; в українському Ужгороді нема чого носити мадяронські кокарди
Так говорить типічний українець зі Львова чи Тернополя, який ніколи не був в Ужгороді. Я - з Ужгорода, і той, хто там жив знає, що Ужгород - багатонаціональне місто, воно раніше ніколи не було українським, і тепер не є українським. Угорці, які тут живуть, пра-пра-прадіди та бабки яких тут жили, мають право носити національні символи у день угорського національного свята - 15 березня, так само як українська громада в Угорщині має право носити українські національні символи.
Так. Все правильно. Однак хочу звернути увагу шановного товариства на те, як українські націоналісти "віддячують" таку повагу Угорської держави до української нації. Натомість українські націоналісти то обливають пам'ятник Шандора Петефі в Ужгороді, то підпалюють угорський пам'ятник на Верецькому перевалі, то нападають на угорських школярів, зриваючи кокарди. Порівняйте як Угорська держава ставиться до української меншини і як Українська держава ставиться до угорської меншини.
ДУМАЮ ТОЙ ХТО ЦЕ РОБИТЬ ,НАСАМ ПЕРЕД НЕ ПОВАЖАЄ САМОГО СЕБЕ.ЦЕ НА РАХУНОК НАЦІОНАЛІСТІВ.АЛЕ НАЦІКІ В УГОРЩИНІ ТЕЖ НЕ СВЯТІ,ПОДИВИСЬ ЩО ВОНИ РОБЛЯТЬ З РОМАМИ.А УГОРЩИНІ РЕСПЕКТ.
А ти подивись що роблять роми з угорцями. Не знаю як ти, але я часто буваю в Угорщині. Там навіть у громадському транспорті з колонок привертають увагу пасажирів бути особливо уважними та обережними, і пильнувати за своїми речами. Я ще не чув, щоби угорці били чи вбивали циган. Але цигани щодня обкрадають та брутально вбивають угорців. Останній резонансний злочин, це коли циган зґвалтував та вбив Кату Банді, молоду дівчину - психолога угорської поліції. Подивіться угорську статистику. Почитайте альтернативні новини. Факт залишається фактом - Угорщина стоїть перед етнографічною катастрофою.
OLES BUZYNA OS KUMYR DEBILIV VID PR
Даже Венгры оценивают украинскую культуру, не то что наши рыгобыдло.