Ексклюзиви
вівторок, 24 березня 2009 20:16

В Американців нова мода: обіди на смітниках (ФОТО)
9

Останніми роками в Америці стрімко зростає кількість людей, які спеціально шукають їжу на смітниках. Це не бомжі і не хворі люди. Це фрігани. Рух фріганів виник в Америці наприкінці XX століття. Слово "фріган" (freegan) утворене з двох англійський слів: "free" (безкоштовно) і "vegan" (строгий вегетаріанець).

Спочатку фріганизм був одним з радикальних видів вегетаріанства. Як відомо, вегетаріанці не споживають продуктів тваринного походження. Фрігани також дотримувалися вегетаріанської дієти, проте залишили собі невелику лазівку: їсти м"ясні продукти можна, якщо вони дістаються тобі безкоштовно.

З часом фріганізм відокремився від вегетаріанства і став самостійним суспільним рухом. Фрігани почали здобувати на смітниках не тільки м"ясо, але і інші продукти, а також одяг, побутову техніку і взагалі все, що необхідне для життя.

Вони лізуть в сміттєві контейнери не тому, що не можуть собі дозволити купити продукти в магазині. Фріганизм для них - це стиль життя, свого роду філософія.

Дослідники західної економіки давно вже б"ють тривогу. За підрахунками фахівців, від 27 до 50% продуктів харчування, які надходять у продаж в США, так і не доходять до споживача і потрапляють на смітник. Причому дуже часто ці продукти не прострочені, а цілком придатні до споживання. Наприклад, якщо у великій партії помідорів, що поступили в контейнері, декілька плодів виявляється зіпсованими, то в смітник відправляється вся партія. Викинути контейнер для компанії дешевше, ніж найняти людину, яка сортуватиме овочі.

Фрігани, велику частину яких складають освічені молоді люди лівих поглядів, вважають, що за ситуації, коли в країнах, що розвиваються, люди вмирають з голоду, викидати мільйони тонн їстівної їжі в смітник - це злочин.

Порочність капіталістичної системи вони намагаються довести не словом, а справою. Здобуваючи їжу в сміттєвих баках, вони наочно показують суспільству, що не слід бути такими марнотратними.

У Америці число фріганів стрімко зростає. За свідченням російських емігрантів в Нью-Йорку, журналісти шикуються в довгі черги, щоб узяти інтерв"ю у лідерів руху, а на показові "походи по смітниках" приходить 2-3 фрігана, декілька знімальних груп і десяток "акул пера".

За матеріалом Webefir.com
Зараз ви читаєте новину «В Американців нова мода: обіди на смітниках (ФОТО)». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

08.04.2010 23:19:22Николай (sky_men)195.5.124.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
В Луганске на кварталах Степной, Мирный, Заречный так же умерло уже несколько ДОМАШНИХ собак с такими же симптомами, - сильные судороги, глаза чуть ли не вылазят. И эти муки несколько часов длились. Результат всегда они, - вечером выводят собаку погулять, она что-то есть на улице и почти моментальный эффект. И это только случаи у знакомых, сколько всего таких собак погибло неизвестно. Если застукаю такого "разбрасывателя" еды для собак заставлю его самого съесть
19.03.2010 11:44:22Андрій195.95.223.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Життя людей дорожче аніж життя собак, тому вважаю відстріл правильним рішенням. Діти та літні люди й жінки з колясками не мають боятись ходити містом. Міста для людей, і вони не повинні кишіти броячими собаками. А усіх зоофілів, тих, хто проти відстрілу - у тюрму за зоотерроризм - культивування та захист загрози життю та здоровю людей!
04.03.2010 15:53:50Рожденный в СССР195.248.170.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
А Тимошонка часом не собирается с рабочим визитом в Луганск? Хотя нет, вона хоч и собака, но мученицей ее делать не будем. Вона и так бедненькая уся обхезанная недовериями со всех сторон (народ и парламент)
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути