неділя, 27 квітня 2025 07:18

Україна перетворилася на "легку ціль" для російських хакерів

Україна перетворилася на "легку ціль" для російських хакерів
Україна перетворилася на "легку ціль" для російських хакерів. Фото: pexels

Зусилля США допомогти Україні в боротьбі з російськими кібернападами значно ослабли через втручання адміністрації Трампа, що зробило країну вразливішою перед атаками Кремля.

Після інавгурації Дональда Трампа в січні розпочалися масові скорочення і замороження фінансування американських програм та агентств за кордоном, що особливо відчулося в Україні. Адміністрація Трампа обмежила важливу допомогу, включаючи постачання військової техніки та обмін розвідданими, і тиснула на українського президента Володимира Зеленського, вимагаючи погодитися на мирні домовленості, які критикували за сприяння російським інтересам, пише Bloomberg.

З 2015 року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало Україні понад $200 млн на посилення кібербезпеки за підтримки Агентства національної безпеки та Кіберкомандування США. Ця допомога допомогла країні захищати урядові мережі та відновлюватися після атак на державні установи, енергетичні компанії та телекомунікації. Проте вже в перші місяці після обрання Трампа фінансування USAID було урізане, що ускладнило співпрацю з Україною.

Унаслідок цього багато фахівців з кібербезпеки втратили контракти або їхню роботу призупинили. Ця підтримка була критично важливою для протидії спробам виведення з ладу електростанцій та зламу урядових систем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У розвідці Нідерландів попередили про посилення гібридних атак Росії у Європі

Також були скасовані заплановані поставки обладнання і програмного забезпечення для захисту української інфраструктури. Київський фахівець із кібербезпеки Єгор Аушев наголосив, що без цієї підтримки Україна стає "легкою здобиччю" для російських хакерів.

Державний секретар Марко Рубіо зазначав, що фінансування USAID має бути спрямоване на безпеку самих США. Представник Державного департаменту додав, що всі програми допомоги іноземним державам переглядаються відповідно до пріоритетів Трампа.

Через замороження фінансування в січні були зупинені й великі кібербезпекові проєкти, серед яких контракт USAID на суму $128 мільйонів. Співробітників компанії DAI Global LLC, що працювали над цими проєктами, відправили у неоплачувану відпустку.

Ці скорочення також ускладнили виконання міжнародних зобов'язань у межах Талліннського механізму допомоги Україні. США обіцяли виділити $100 млн на підтримку кібербезпеки, але після обрання Трампа фінансування було заморожене.

На цьому тлі інші країни, зокрема Канада, Велика Британія та Японія, почали активніше підтримувати Україну в сфері кіберзахисту. Також приватні компанії продовжили допомагати, постачаючи інструменти й розвіддані для захисту від кіберзагроз.

Хакерська група Anonymous здійснила чергову атаку на Росію. За словами активістів, це зроблено на підтримку України у війні з окупантами.

Вони виклали в мережу масив даних обсягом майже 10 терабайтів. У цьому кеші, як заявляють хакери, міститься інформація про всі компанії, які працюють у РФ. Також згадуються західні активи Кремля, проросійські чиновники та навіть президент США Дональд Трамп.

Зараз ви читаєте новину «Україна перетворилася на "легку ціль" для російських хакерів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути